MOL CUP: Vlašim vyhrála v Ostré

Vlašimští fotbalisté v prvním kole domácího poháru narazili na divizní celek z Ostré. Tým trenéra Michala Maška v utkání potvrdil roli jasného favorita zápasu a postoupil do další fáze soutěže po výhře 3:1.

OSTRÁ – VLAŠIM 1:3

Branky: 45. Hošťálek – 6. Blecha, 24. Dias (pen.), 88. Fotr

Sestava Vlašimi: Bačkovský – Kadlec, Broukal, Shabanov, Blecha (63. Skopec) – Jelínek, Svoboda, Pilík (63. Breda), Plachý – Dias (46. Fotr), Diamé.

Do utkání vstoupila Vlašim velmi aktivně a šla brzo do vedení, kdy kombinaci s Plachým zakončil střelou na zadní tyč Blecha. Hosté dále pokračovali v dobývání soupeře a po faulu na Diamého proměnil pokutový kop Dias. Zbytek druhého poločasu hosté neproměnili několik dalších brankových příležitostí a následně potrestáni, kdy se v nastaveném čase prosadil hlavou po rohovém kopu domácí Hošťálek.

Druhý poločas se Vlašimi nedařilo i přes několik slibných příležitostí odskočit na více brankový rozdíl a tak museli čelit i několika šancím domácích hráčů Ostré, které musel likvidovat gólman Bačkovský. Utkání definitivně rozhodl střídající Fotr, když dostal balon do sítě po individuální akci Jelínka. Vlašim si tak připsala v pohárové soutěži povinné vítěství.