Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Na jih Moravy vyráží v pátek vlašimská družina

Zápas ve městě tradičně spojovaném s okurkami mají na programu již zítra fotbalisté Vlašimi. V rámci 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tým Ericha Brabce zavítá na stadion Znojma. Od 18:00 bude na místním stadionu k vidění souboj sousedů v tabulce.

Pouhý bod dělí od sebe páteční soupeře Znojmo a Vlašim. Lépe postavení jsou před soubojem hostující hráči, kteří se čtyřiadvaceti body okupují devátou pozici. O bod méně pak má Znojmo, které bude v pátek domácí týmem.

Ve Znojmě může s umístěním a dosavadním průběhem jara panovat spokojenost. Z pěti zápasů jihomoravský celek hned ve dvou případech slavil výhru, jednou remizoval a dvakrát odešel poražen. Dvě výhry zaznamenal tým vedený trenérem Šturmou s týmy, které byly v tabulce přímými konkurenty záchranářských bojů. Poslední zápas v Prostějově však Znojmo prohrálo vysoko 1:5. Možná jsme začali s menší koncentrací, oni během toho vstřelili dvě branky. Úvodních deset minut nebylo z naší strany dobrých, poté už bylo těžké hrát,” hodnotil poslední utkání svého celku obránce Cukovič pro klubový web.

Ve Vlašimi mohou být spokojeni především s návratem důležitých hráčů z marodky. Vždyť poslední dva zápasy po návratu Milana Piška tým ani jednou neinkasoval a v neděli předvedl proti favorizovanému Hradci Králové slušný výkon. Co však naopak vlašimské hráče netěší je malý bodový zisk z dosavadního průběhu jara. “Jaro vypadá skoro stejně, jako podzim. Alespoň co se týče bodového průběhu. Samozřejmě každý ví, jaký jsme měli los a dá se říci, že jsme výsledkově propadli jenom v zápase s Táborskem. Tím jsme si všechno zkomplikovali,” hodnotil dosavadní průběh jara záložník David Skopec.

Zápas mezi Znojmem a Vlašimí startuje v pátek 12. dubna od 18:00 na Městském stadionu ve Znojmě.