Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Nedělní odpoledne nabídne ve Vlašimi souboj s Táborskem

Třetím utkáním pokračuje v neděli pro fotbalisty FC Sellier & Bellot Vlašim jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Soupeřem, který zavítá na vlašimský stadion, bude jihočeský celek FC MAS Táborsko. Zápas startuje v 15:00 na stadionu v Kollárově ulici.

Pro koho by se nedělní odpoledne stalo chvílí nudy, může určitě vyrazit na fotbalové utkání 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Zápas mezi Vlašimí a Táborskem slibuje zajímavý fotbal. Zatímco Vlašim chce dostát svých cílů a držet svou pozici v klidném středu tabulky, tak hosté bojují o holé přežití v soutěži. Dalším lákadlem jít na zápas, je slibované slunečné počasí s teplotou mezi 16 a 20 stupni.

Tým z nedalekého jihočeského města je tradičním soupeřem Vlašimi od dob České fotbalové ligy. V posledních letech však oba soupeři zápolí na druholigových kolbištích. Bilance vzájemných zápasů od roku 2012 hovoří lépe pro Táborsko. Z celkem třinácti zápasů jihočeský tým hned sedm vyhrál, třikrát se týmy rozešly smírně a tři zápasy skončily výhrou Vlašimi. Vlašim má soupeři tedy co oplácet.

V posledních měsících se tým z Tábora dostal do prekérní situace, která ohrožuje jeho setrvání v druhé nejvyšší soutěži. Během zimy klub řešil pohyb v kádru, kde proběhlo několik změn. Během zimy se týmem prošlo celkem 37 hráčů. Aktuálně soupiska čítá 26 jmen. Trenér Mikolanda má před sebou s tímto kádrem jasný cíl, kterým je záchrana v soutěži. ”Budeme rádi, když se zachráníme dřív než loni v předposledním kole. Máme velice kvalitní tým, hráči na střídačce jsou adekvátní. Neoslabili jsme a tým jsme posílili. Liga je ale hodně vyrovnaná, osm zápasů jsme prohráli o gól. Půjdeme zápas od zápasu,” uvedl na klubovém webu generální manažer Josef Holub.

Dosavadní jarní bilance Táborska však zatím není ideální. Po dvou utkáních získal Mikolandův výběr na jaře bod za remízu 1:1 s Jihlavou a porážku ve Vítkovicích 0:1.

Vlašimský celek má jarní bilanci podobnou a po jedné remíze a porážce si připsala jeden bod. V prvním utkání prohrál výběr Ericha Brabce s lídrem soutěže doma 0:1. V minulém kole brala Vlašim bod za remízu 1:1. “V Ústí jsme odehráli lepší utkání než v prvním jarním kole na domácí půdě, ale bohužel to stačilo pouze na bod,” hodnotil zápas Erich Brabec, který největší slabinu svého týmu viděl ve slabé koncovce. “Opět se ukázala naše bolest posledních zápasů – předfinální a finální fáze,” lamentoval kouč.

Právě v útočné fázi by v neděli chtěl být vlašimský celek efektivní a rád by z utkání vytěžil maximum bodů. “Věřím, že již v dalším kole protrhneme střelecké trápení a ukončíme půst , který trvá již čtyři zápasy a zápas zvládneme i bodově.“

Zápas 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a Táborskem startuje v neděli 17. března v 15:00 na stadionu v Kollárově ulici.