Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Nemám žádnou žlutou, brání se s úsměvem Jakub Štochl

Kapitán a obránce fotbalového týmu FC Sellier & Bellot Vlašim by měl mít na svém kontě podle statistik jednu žlutou kartu. “To je někde chyba, já si myslím, že nemám ani jednu,” brání se s úsměvem na tváři Jakub Štochl, který se v rozhovoru pro náš web rozhodl zhodnotit uplynulou sezónu.

Fotbalová sezóna je uzavřena. Jak hodnotíte uplynulý ročník Fortuna národní ligy z pohledu Vlašimi? 

Sezónu hodnotím jako vele úspěšnou! Čtyřiapadesát bodů a čtvrté místo je pro Vlašim skvělý úspěch.

Jedná se historicky jedno z nejlepších úspěchů klubu. Jaký byl recept na tak úspěšnou sezónu?

Sešla se tady skvělá parta kluků s velkým fotbalovým potenciálem. Kluci na sobě chtěli pracovat a poslouchali trenéry, kteří měli účinné technické i taktické metody – hrát líbivý, kombinační, ofenzivní fotbal a vyhrávat. Ale hlavně se udržovala v týmu pohoda a klid, a to  jsme si přenášeli na hřiště.

Vynikající sezóna skončila smolnou porážkou doma se Sokolovem. Co bylo v tomto utkání špatně? Asi chybělo více klidu ve finální fázi že?

Celkově nám to utkání moc nevyšlo. Náš výkon nebyl po fyzické ani herní stránce optimální. A určitě se projevilo to, že jsem moc chtěli vyhrát, aby jsme zavřeli ústa všem pochybovačům. Bohužel jsme asi neunesli tíhu toho zápasu. Sokolov hrál velice zodpovědně v obraně, protože jim šlo o hodně a když navíc dali branku, zatáhli se ještě víc a my jsme si s tím nedokázali poradit.

Na jaké utkání sezóny vzpomínáte vy osobně nejlépe a proč?

Asi nemám jen jedno utkání, spíš jsem si strašně užíval jak na podzim, tak hlavně na jaře ty série výher s velkým brankovým rozdílem. Bylo to asi poprvé v kariéře, kdy jsem si užíval každou chvilku na hřišti.

Který zápas byl naopak tím nejhorším a proč?

Nejhorší zápas byl asi na podzim ve Znojmě, kdy jsem nehrál a musel sledovat z lavičky to, jak jsme ztratili výhru v posledních sekundách.

V průběhu jara odešel trenér Martin Hašek a nastoupil Petr Havlíček, jak jste v kabině přijali tuto změnu a co se od příchodu nového trenéra změnilo?

Rozhodně nás to zasáhlo, protože to nikdo nečekal a určitě to zanechalo stopy třeba na zápase s Opavou. Ale trenér Havlíček přišel až na pár drobností, se stejným pohledem na fotbal a navíc je to super člověk, takže si vše sedlo do zajetých kolejí, a to si myslím bylo pak i vidět na výsledcích.

Vy osobně jste odehrál celkem 26 zápasů na pozici obránce a podle statistik dostal pouze jedinou žlutou kartu, což nebývá obvyklé….

Tak to je někde chyba, já si myslím že jsem nedostal žádnou. (směje se) Na žluté karty byl u nás v obraně spíš Piši (Milan Piško – pozn. red.). Ne prostě se snažím hrát tak, jak nás to učil trenér Hašek, a to nefaulovat (smích).

Fotbalová dovolená byla zahájena, jaký bude program u vás?

Byl jsem s kamarády v Chorvatsku a teď zbylou dovolenou budu trávit s rodinou a na stavbě našeho domečku.

Je něco co by jste chtěl vzkázat fanouškům Vlašimi?

Fanouškům bych chtěl vzkázat ať fandí, i když se zrovna na hřišti nedaří. Není nic příjemného poslouchat z tribun, když zrovna prohráváte že stojíte za nic, zvlášť když jste před tím osmkrát neprohráli. Myslím, že jsme jim ukázali, že stojí za to chodit ve Vlašimi na fotbal. A když jich přijde v příští sezoně ještě víc a budou fandit, kdo ví, třeba to bude ten
element, který nás může posunout výše.