O postupu rozhodl v prodloužení Vodháněl!

Ve středu odpoledne se vydali fotbalisté Vlašimi na půdu Slavoje Vyšehrad v rámci 2. kola Mol Cupu. Tým vedený Petrem Havlíčkem dlouho nenašel cestu k brance soupeře a od 65. minuty to s jeho týmem vypadlo zle, ale nakonec se díky trefám Oskara Fotra a Jana Vodháněla Vlašim posunula v poháru dál.

FK Slavoj Vyšehrad – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:2 po prodl. (0:0, 1:1)

Vlašim vstoupila do utkání 2. kola poháru Mol Cup v rozdílné sestavě, než s kterou v neděli dokázala porazit Sokolov 2:1. Samotná začátek zápasu nenabídl přítomným divákům strhující podívanou. Na hřišti byla k vidění partie bez vážnějších šancí a střel, které by zaměstnali brankáře bylo jako šafránu.

Jedinou šanci v prvním poločase tak diváci na pražském Vyšehradě viděli až v 36. minutě. Plachý poslal míč na Oskara Fotra, ale mladý útočník svou hlavičkou branku jen těsně minul. První poločas, které nebyl nikterak zábavný tedy skončil bezbrankovou remízou.

Druhá polovina pohárového duelu již byla o poznání zajímavější. Domácí tým se dostal v 65. minutě k rozehrávce volného přímého kopu, který znamenal změnu skóre. Na míč si ve vápně počíhal Tomáš Egert a poslal divizní celek do vedení.

Následně se na Vyšehradě začaly dít věci. V 73. minutě došlo k roztržce mezi hráči a hlavní rozhodčí nakonec vyloučil domácího Hendrycha, který měl konflikt s Kamsem Marou. Právě vyloučení hrálo do karet Vlašimi, která dokázala soupeře pořádně zatlačit. S tlakem přicházely i šance. Nejprve selhal v zakončení Kadlec a Cabadaje vychytal Havránek.

Domácí se bránili ze všech sil, ale nakonec kapitulovali. Po jednoduché, ale účelné akci obstřelil brankáře Oskar Fotr – 1:1. Hosté mohli dokonat i obrat, ale Kamso Mara se svým technickým pokusem neuspěl. Utkání tedy dospělo do prodloužení.

V prodloužení se ani jeden z týmů nechtěl dopustit chyby a tak vše nasvědčovalo, že se půjde na penaltový rozstřel. Ovšem čtyři minuty před koncem prodloužení zakončil rychlý brejk povedenou ranou z hranice vápna vlašimský Jan Vodháněl a rozhodl tak o postupu Vlašimi do další fáze poháru.

Statistiky zápasu:

Branky: 65. Egert – 82. Fotr, 116. Vodháněl. ŽK: Kostorek, Čtvrtníček, Drobílek – Penc, Dudl, Wiesner, Mara. ČK: Hendrych (VYS).

Sestavy: Vyšehrad: Havránek – Egert, Hendrych, Drobílek, Klesa, Smolák (87. Junek), Madej, Kostorek (61. Macej), D. Hašek (118. Šlegl), Čtvrtníček, Hradecký.
Vlašim: Beník – Penc, Cabadaj, De Paula, Plachý, Fotr, F. Hašek (46. Wiesner), Kadlec, Janda (46. Skopec), Dudl (58. Vodháněl), Mara.