Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Ondřej Novotný: Určitě jsme mohli mít víc bodů!

Jednou ze zimních posil FC Sellier & Bellot Vlašim se stal mladý útočník Ondřej Novotný. Jednadvacetiletý mladík nastoupil zatím do všech jarních zápasů a pomohl vybojovat dva remízové výsledky. „Zápasy byly náročné, ale určitě jsme mohli udělat víc bodů,“ mrzí vytáhlého fotbalistu, který zažil úspěchy u mládežnických reprezentací. 

Ondro, přibližte našim fanouškům vaše dosavadní kroky v kariéře…

S fotbalem jsem začínal v sedmi letech v týmu SK Union Vršovice. Po roce a půl jsem odešel do Sparty, kde jsem prošel všemi věkovými kategoriemi až do U21. V devatenácti letech jsem byl součástí reprezentačního výběru, se kterým jsme postoupili na ME v Gruzii a kde jsme obsadili 3. místo.

Jak se odehrával váš příchod do Vlašimi?

Před začátkem letošní zimní přípravy se mi ozval pan Brabec s tím, zda bych chtěl přijít na přípravu a poprat se o místo v kádru. Souhlasil jsem a nakonec jsem zde zůstal na hostování.

Tým má za sebou čtyři zápasy. Jak hodnotíte dosavadní výsledky týmu?

Zápasy byly náročné, ale určitě jsme mohli udělat víc bodů než pouhé dva. Herně to z naší strany není špatné, ale bohužel nás trápí střelecká produktivita a právě na to doplácíme.

Je angažmá ve Vlašimi vaší první zkušeností s dospělým fotbalem? Jaký je tvůj názor na druhou ligu?

Je to pro mě první zkušenost s druhou ligou. Na Spartě jsem se sice několikrát objevil na tréninku s áčkem a byl jsem i dvakrát v nominaci na utkání. Do nich jsem však nezasáhl. V mládeži potom, konkrétně v U21 a v U19, jsme odehráli několik zápasů s dospělými týmy, byly to ale převážně týmy z třetí ligy a divize. Rozdíl tam samozřejmě je. Hra je rychlejší a tvrdší. A hráči jsou i takticky vyspělejší než kluci v mém věku. Z mého pohledu je to ve druhé lize především o taktice a o soubojích.

Tuto neděli čeká Vlašim utkání proti Hradci Králové…

Je to soupeř co hrál první ligu a letos se tam chtějí vrátit. Takže po fyzické stránce to bude velmi náročné utkání. Možná jedno z nejtěžších. A zároveň velká kvalita na míči ze strany Hradce. Pokud ale budeme hrát rychle nahoru a naopak dozadu budeme poctivě bránit, tak věřím, že máme šanci na dobrý výsledek.

V minulém domácím utkání se vás snažila i za nepříznivého výsledku podpořit skupinka fanoušků. Cítili jste tuto podporu a pomohla vám? 

Určitě nám to pomohlo! Pokaždé když fanoušci takhle podporují a fandí, vždycky vás to vyburcuje k lepším výkonům. Tohle by měla být právě i jedna z těch výhod domácího prostředí. Přece jen na venkovních zápasech fanouškovskou převahu očekávat většinou moc nemůžete.