Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Petr Breda: Do utkání nepůjdem se svěšenou hlavou

Jednou z letních posil Vlašimi je krajní obránce Petr Breda, který zamířil pod Blaník na roční hostování z ostravského Baníku. Právě do Ostravy odešel vysoký obránce v zimě 2017 ze středočeského klubu. Během více než dvou let nasbíral několik startů v první lize a pak vinou zranění z prvoligového kádru vypadl. 

Jak se odehrál tvůj návrat do Vlašimi?

Začal jsem přípravu v Baníku, kde by mi sděleno, že si můžu něco najít a nebude mi bráněno v odchodu. Pak mi zavolal Honza Jícha, který mě oslovil a nakonec jsme se domluvili o mém angažmá ve Vlašimi. 

Jak vše vlastně probíhalo po tvém odchodu z Vlašimi?

Během těch dvou a půl roku jsme dokázali postoupit s Baníkem do ligy, kde jsem odehrál i několik zápasů. Pak jsem bohužel i vinou nějakých zranění vypadl ze sestavy a pak nedostal větší příležitost a odešel na hostování do Jihlavy. Tam jsme hráli o postup do ligy a nyní jsem zpět. 

Sledoval jste výsledky Vlašimi na dálku? 

Sledoval jsem určitě výsledky a byl i v kontaktu s klukama hlavně teda s Jakubem Štochlem. 

Jaký byl návrat do kabiny?

Spoustu kluků znám už ze Sparty, kde jsme spolu hráli. Navíc tady znám Jandyse a Štochyho. Takže s kabinou určitě nebyl problém. 

Jak byste zhodnotil letní přípravu?

Myslím že výkony byly dobré. Například v Příbrami jsme odehráli hodně dobrý zápas a mohli i vyhrát. Ovšem proti Benešovu to bylo horší. Sice jsme mohli hladce vést 3:0, ale bohužel jsme z toho udělali takovou blamáž před startem ligy. Trenér spokojený nebyl a dostali jsme určitě pokáráno. Jednak za neproměňování šancí a potom taky za přístup k utkání, kde jsme nepodstupovali osobní souboje a nechali Benešov dát tři góly. 

Příprava je u konce a nyní jdete na ostré boje. Jak se těšíte na první utkání?

Určitě se těšíme, že to konečně začne a skončí příprava. Ovšem Brno je těžký soupeř a určitě budou hrát o špičku tabulky a na začátek je to hodně těžký soupeř, ale určitě do utkání nepůjdem se svěšenou hlavou.