Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Petr Havlíček: Hráče čeká náročný tréninkový program

Téměř týden přípravy mají za sebou hráči druholigové Vlašimi. Tým vedený trenérem Petrem Havlíčkem má za sebou i první zeštíhlení kádru, které proběhlo po víkendové modelovém utkání. “O naše hráče je opět zájem. Proto tým projde opět určitu obměnou,” prozradil v krátkém rozhovoru trenér Havlíček.

Vlašim zahájila letní přípravu. K jakým změnám zatím došlo v kádru?

Do přípravy nenastoupilo několik hráčů. Na odchodu by měli být Honza Vodháněl, Luboš Tusjak a brankář Josef Řehák. Youssouf Dao je na testech ve Spartě Praha, Dan Mareček v Karviné, Christian Frýdek v Budějovicích. Honza Čtvrtečka se vrátil do sparťanské juniorky. Na jeho místo přišel mladý brankář Hugo Jan Bačkovský. Na další uvolněné pozice testujeme vytipované hráče a s několika z nich už jsme blízko navázání spolupráce. I když jsem si původně myslel, že neprojdeme velkou obměnou kádru, opak je pravdou. O služby našich hráčů je opět zájem. Pověst Vlašimi za posledních několik let zůstává zachována.

Co hráče čeká v úvodu přípravy. Na co se chcete v trénincích nejvíce zaměřit?
Hráče čeká náročný tréninkový program. První tréninkový týden jsme uzavřeli modelovým utkání, po kterém došlo k prvnímu zúžení kádru. Tento týden máme ve středu a v sobotu dvě přípravná utkání s ligovými týmy Dukly Praha a Jablonce. V příštím týdnu nás čeká soustředění v Kácově, kde by mělo dojít k uzavření kádru. Zaměření přípravy je hlavně na vhodné doplnění kádru a kvalitní přípravu
hráčů na mistrovská utkání.

Letní přestávka bude letos poměrně krátká, jak moc to zasáhlo do vašich plánů?
Věděli jsme o tom, takže do plánů to nijak nezasáhlo. Máme měsíc na přípravu, což je dostatečně dlouhá doba na to se dobře připravit.

Co říkáte na los soutěže?
Minulý ročník byl velice vyrovnaný, podobné to očekávám i letos. Na letošním losu nevidím žádnou výhodu či nevýhodu. My půjdeme do každého zápasu s cílem vyhrát. Potom je jedno s kým a kdy hrajete.