Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Petr Havlíček: Zpočátku se zaměříme především na kondici

Dovolená skončila a v sobotu 6. ledna se aktuálně osmý tým Fortuna národní ligy z Vlašimi sešel k zahájení zimní přípravy. Trenér Petr Havlíček přivítal na prvním tréninku i několik nových hráčů a počítal i ztráty. Jak nyní bude vypadat program vlašimských hráčů? Na vše důležité jsme se ptali trenéra Petra Havlíčka.

Trenére, jak to aktuálně na startu přípravy vypadá s kádrem?
Přišli jsme o několik hráčů, kteří se připojili k jiným týmům. Odešel Pavel Vyhnal do Zlína. Tomáš Wiesner s Filipem Haškem odešli na hostování do Liberce respektive Českých Budějovic. Kádr tedy určitě projde určitou obměnou. Hlavním cílem přípravy je kvalitně nahradit hráče, kteří nás opustí a dobře
se připravit na jarní část soutěže.

Hráči tedy zatím přicházejí na zkoušku nebo je již někdo jistou posilou?
Jisté místo nemá nikdo. (směje se). Nové hráče vyzkoušíme a uvidíme, jak budou vypadat. Zatím přišel Mareček, Březina, Traoré a Frýdek ze Sparty. Dále se k nám připojil Kosorin a Turčák ze Slovenska a Brazilec Melo, kterého jsem si vyhlédl na “pracovní” dovolené v Belo Horizonte.

Vlašim čeká první zápas netradičně až za dva týdny. Byl to záměr?
Udělali jsme to záměrně. Chceme se nyní věnovat hlavně fyzické přípravě. Budeme samozřejmě trénovat specificky, ale hodně se zaměříme na kondici. V neděli máme na plánovaný modelový zápas a za dva týdny nás čeká první přípravné utkání s Teplicemi.

Hráči, kteří prošli Vlašimi se nyní hojně objevují v první lize. To vás jistě těší….
Určitě mě to těší, mám z toho radost. Moc jim to přeju a jsem rád, že fotbal, který produkujeme pomáhá zviditelnění našich hráčů a je o ně zájem.

A poslední otázka, jak jste si užil dovolenou?
Dovolenou jsem si užil. U sebe doma jsem strávil pouze tři dny (směje se). Cestování miluju, takže jsem byl téměř měsíc pryč.