Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Podzim uzavře Vlašim televizním utkáním v Brně

Poslední utkání letošního podzimu odehrají dnes od 18:00 fotbalisté Vlašimi před televizními kamerami na stadionu Zbrojovky Brno. Zápas slibuje zajímavý duel, kdy domácí budou chtít urvat tři body pro zlepšení podzimní bilance a Vlašim bude bojovat o body, které potřebuje pro udržení klidného postavení ve středu tabulky, kde by tým z pod Blaníka rád přezimoval. 

Brno na jaře sestoupilo z nejvyšší soutěže a ve druhé lize se také moc nechytá. Je až šesté, získalo 23 bodů (o pět více než Vlašim) a na vedoucí duo České Budějovice – Jihlava ztrácí devět bodů!

I proto bude chtít Vlašim stůj co stůj porazit, aby podzimní nelichotivou bilanci trochu vylepšilo. Hosté se zase plácají od začátku soutěže spíše u spodku tabulky a teprve nedávné dvě výhry nad Chrudimí a Žižkovem jim pomohly vybřednout z nejhoršího. „I tak musíme my trenéři i hráči udělat maximum, abychom se z Brna nevraceli s prázdnou,“ burcuje před utkáním trenér Vlašimi Erich Brabec.

Oba celky se o minulém volném víkendu připravovaly s různými soupeři. Brněnští to mají blízko do Rakouska a dojeli si do St. Pöltenu pro výhru 4:0. Vlašim sehrála modelové utkání s Bohemians.

Ten už může v dnešním duelu použít uzdravené záložníky Badochu a Fortelného, v tréninku je už Kadlec a po kartách může nastoupit Ladislav Janda. Brabec naopak nemůže počítat s vykartovaným  záložníkem Davidem Skopcem.

Kompletní však nebude ani brněnská sestava trenéra Pavla Šustra. Největší absencí bude Lukáš Magera, kterého nepustí na plac stejně jako Bariše karetní trest. Sukupa zase trápí zranění.

Obě mužstva se v sezoně už utkala, hned ve druhém kole v závěru července. Vlašim tehdy doma vedla v 74. minutě po zásahu Selemaniho 2:0, ale vzápětí si dal Piško vlastence a poté Magera vyrovnal. 

Zdroj: Benešovský deník