Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Poslední venkovní utkání odehraje Vlašim na Žižkově

Utkání pod žižkovským vysílačem bude pro hráče Vlašimi posledním vystoupením mimo svůj stadion v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a lehké to zrovna nebude. Žižkov totiž stále drží naději na záchranu v soutěži a svou kůži nebude chtít dát lacino.

Viktoria Žižkov vykřesala svou naději na záchranu v utkání 27. kola, kdy porazila doma Vítkovice 2:0, ale na svůj dobrý výkon nedokázali žižkovští navázat v kole minulém, kdy podlehli Třinci 0:4. Ovšem i díky ostatním výsledkům drží pražský klub naději na záchranu. K té má týmu dopomoci po nedávno odvolaném trenérovi Sazimovi Zdeněk Hašek. Právě nový kouč Žižkova je všem vlašimským fanouškům dobře známý, protože to byl právě on, kdo položil základ postupu středočeského celku do druhé nejvyšší soutěže. Nyní však nebude mít se svým bývalým klubem slitování, protože v sobotním utkání půjde opravdu o hodně.

Před rozehráním předposledního kola soutěže má Žižkov na posledním místě ztrátu čtyř bodů na první nesestupovou příčku. Kromě vlastních výsledků se tedy výběr trenéra Haška bude muset spoléhat i na souhru ostatních výsledků.

Pro Vlašim je sobotní utkání o něco klidnější z pohledu záchranářských starostí. Tým trenéra Ericha Brabce má jistotu setrvání v soutěži, ale poslední zápasy týmu od hory Blaník nevyšly zrovna na výbornou a tak se dá očekávat, že blaničtí rytíři budou chtít své ne zrovna dobré výkony odčinit a uhrát v závěru sezony maximum bodů.

Výkop utkání mezi Viktorií Žižkov a Vlašimí je v sobotu 18. května od 15:00.