Přípravný zápas v Jihlavě přinesl porážku 0:2

Další přípravné utkání mají za sebou fotbalisté z Vlašimi. V sobotním dopoledni se tým hrající Fortuna národní ligu představil na stadionu prvoligové Vysočiny Jihlava. Pro domácí tým bylo utkání generální zkouškou před zahájením jarní části Het ligy. Zápas nakonec přinesl více radosti do kabiny Vysočiny, kde se slavila výhra 2:0.

FC Vysočina Jihlava – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:0 (1:0)

Utkání bylo pro Vysočinu poslední možností, jak vyzkoušet optimální složení základní jedenáctky. Zápas odstartoval domácí celek lépe a právě klub z Vysočiny udával tempo zápasu. Dlouhou dobu dokázali hosté odolávat. První velká šance pro domácí přišla ve 14. minutě, kdy Dvořák usměrnil míč na branku, ale v cestě do sítě mu zabránila tyč vlašimské svatyně. Hosté se také osmělili, ale Marečkova rána po rohovém kopu prosvištěla nad břevnem. Skóre se měnilo poprvé ve 31. minutě, kdy si na Fulnekův centr ve vápně počíhal Dvořák a dokázal jej poslat přímo do sítě – 1:0. Tým z pod Blaníka nechtěl zůstat pozadu a k další střelecké šanci se dostal opět Mareček, ale ani jeho druhý pokus neskončil v síti a čárku za povedený zákrok si připsal brankář Rakovan.

Do druhé poloviny utkání vstoupili domácí opět výborně a po osmi minutách na hrací ploše se radovali po druhém přesném zásahu Dvořáka. Prakticky z proti akce mohl odpověděl Kadlec, ale jeho rána se bohužel jen o kousek nevešla mezi tři tyče. Snížení nepřinesla ani akce na jejím konci stál Jan Vodháněl. Naopak v 62. minutě zabránil jeden z vracejících se obránců Vlašimi nebezpečí ve vlastním vápně. Žádná z dalších akcí již změnu skóre nepřinesla a Jihlava tak mohla uzavřít zimní přípravu výhrou 2:0.

Vlašimské hráče čeká další přípravné utkání již zítra od 13:30 na UMT Xaverov proti juniorce Slavie Praha.