Remízový zápas béčka skončil výhrou hostí

Domácí utkání mají za sebou fotbalisté vlašimské rezervy, kteří v domácím prostředí podlehli Velimi těsně 0:1. Samotné utkání mělo celkem vyrovnaný průběh, ale díky hlavičce exvlašimského Jiřího Petrů se nakonec radovali ze zisku tří bodů hosté.

VLAŠIM B – VELIM 0:1 (0:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 64. Petrů. ŽK: Lalouček – Hartig, Kasal. Diváci: 80. Rozhodčí: Gerhardt – Sandev, Pejša.

Sestavy: Vlašim: Šanda – Toupal, Vlasák, Zvára, Habal, Fialka (52. Koten), Štětina (72. Přitasil), Linhart, Filip (78. Novotný), Vobecký, Lalouček.

Velim: Drápela – Petrů, Martikán, Víšek, Kedršt, Jícha, Vocel, Dudek, Hartig, Jansta (88. Kopáček), Kukal (60. Kasal).

Zápas začal opatrně z obou stran bez větších šancí, až v 18. minutě se k trestnému kopu postavil domácí Vlasák a střelou z 22 metrů vystrašil Drápelu, který jeho střelu s námahou vytěsnil na roh. Poté hosté získali územní převahu, ve 32. minutě z rychlého protiútoku střílel z hranice pokutového území Jícha, ale domácí branku těsně minul. Jen o dvě minuty později přišel centr z pravé strany, k hlavičce se dostal přes Zváru hostující Dudek, ale Šanda si s jeho střelou poradil a vyrazil jí k nohám domácích obránců. Pět minut před koncem prvního poločasu kopali po faulu Vlasáka trestný kop hosté, ale střelu Jansty vyrazil pozorný Šanda na rohový kop a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, opatrnou hrou z obou stran a až v 63. minutě po jedné z mála chyb domácí obrany zůstal osamocený ve vápně bývalý vlašimský hráč Jiří Petrů a po centru Jansty pohodlně hlavou otevřel skóre – 0:1. Vlašimští poté převzali iniciativu, ale jejich náznaky šancí brankou neskončily a ani ojedinělé brejky velimských se neujaly a tak se ze šťastného vítězství radovali hosté.

K příštímu zápasu zajíždí B-tým v sobotu 9. listopadu od 13.30 na hřiště Poděbrad.