Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Senzační vstup do jara! Vlašim – Frýdek 4:0

Výtečně vstoupila fotbalová Vlašim do jarní části soutěže. Po dvou odložených utkání se svěřenci trenéra Petra Havlíčka konečně dočkali ostrého zápasu. Vlašim proti Frýdku-Místku excelovala a porazilal jej vysoko 4:0.

Vlašim – Frýdek-Místek 4:0 (3:0)

Branky: 5. a 69. Fotr, 22. Hadaščok, 28. Kadlec. ŽK: Dramé, Varadi (oba Frýdek-Místek). Rozhodčí: Adámková - Petřík, Vlasjuk. Diváci: 389.
Vlašim: Řehák – Kadlec, Piško, Štochl, Túlio - Plachý (75. Janda), Skopec, Badocha, Vodháněl (58. Kučera) - Fotr, Hadaščok (68. Mareček).
Frýdek-Místek: Buček - Švrček, Gáč, Slaninka, Literák - Mozol (46. Willwéber), Dramé, Šumský, Přichystal (35. Fukala) - Macej, Biolek (68. Varadi).

Družina Petra Havlíčka vstoupila do svého prvního mistrovského utkání na jaře na výbornou. Proti odhodlanému Frýdku-Místku Vlašim dokázala od první minuty zápasu kontrolovat hru a když v páté minutě dokázal Oskar Fotr dorazit míč do sítě, odstartoval koncert s názvem FC Sellier & Bellot. Domácích bylo plné hřiště a hosté se museli bránit.

Odolávat obrana Valcířů dokázala do 22. minuty, kdy po krásné přihrávce z křídla skóroval Vojtěch Hadaščok – 2:0. Domácí byli stále aktivní a dvoubrankový náskok je neuklidnil. Na útočný výlet se odvážně vydal i krajní obránce Milan Kadlec, který si navedl a míč a svou dělovkou dokázal překonat Bučka – 3:0. Do konce poločasu se osmělili i hosté, ale brankář Řehák si se dvěma pokusy z dílny Frýdku-Místku poradil.

Druhý poločas zastihl Vlašim v uspokojivém režimu a hosté se dostávali více do hry, ale obrana pracovala v čele s brankářem Řehákem na výbornou. Postupem času se dostali do hry i domácí borci, kteří si mohli s míčem více pohrávat. V 69. minutě se hosté chtěli pustit do útočení, ale obránce zaváhal a o míč přišel. Následnou akci vedl Petr Plachý, který našel volného Oskara Fotra a ten si dokázal s Bučkem poradit a míč poslat do odkryté branky – 4:0.

Čtvrtý gól definitivně zlomil odpor výběru Petra Pulpita a zbylé minuty zápasu se spíše jen dohrávaly. Domácí měli několik nadějných brejků, které mohly skončit pátým gólem, ale překonat Bučka se již nepodařilo. Naopak v samém závěru musel konečky prstů vysunout Řehák, aby míč vytěsnil nad břevno.