Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Smutné loučení se sezónou, Vlašim – Prostějov 0:1

Smutné loučení s letošní sezónou a zároveň s domácím publikem mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří v domácím utkání podlehli Prostějovu nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Jedinou branku obstaral v prvním poločase hostující Vošahlík.

VLAŠIM – PROSTĚJOV 0:1 (0:1)

Branky: 28. Vošahlík. ŽK: Selemani - Zapletal, Vošahlík. Diváci: 285. Rozhodčí: Vojkovský - Lakomý, Mojžíš.
Vlašim: Bačkovský – Kadlec, Shabanov, Štochl, Mizerák - Plachý (67. Pavlík), Blecha, Chervak, Kučera - Selemani (57. Janda), Dao.
 Prostějov: Mucha – Fládr (70. Šteigl), Janíček (C), Koudelka, Lutonský (90. Slaninka) – Machynek (38. Pančochář), Pernackyj, Schuster, A. Ševčík – Vošahlík, Zapletal.

Úvod utkání nabídl přítomným divákům po jedné šance na obou stranách. Jako první se osmělili hosté, ale samostatný únik skončil střelou nad branku. Na druhé straně hlavičkoval po rohovém kopu Kadlec a Mucha se musel pořádně natáhnout, nakonec zvládl vytěsnit míč nad břevno. Poté se hra uklidnila a na další šanci se čekalo do 28. minuty. Prostějovský Jan Vošahlík se protlačil přes dva obránce a ranou k bližší tyči otevřel skóre.

Hosté mohli navýšit své vedení hned po přestávce, na Bačkovského letěla střela z dálky, ale domácí gólman dokázal zasáhnout a udržet vlašimské akcie ve hře. Domácí se snažili o vyrovnání a případný obrat, ale krásná kombinační akce brankou neskončila. Proti střele Chervaka se vytáhl se skvělým zákrokem gólman Mucha. V nastavení ještě mohl stvrdit výhru Hanáků kapitán Janíček, jenž rozehrával přímý kop z dobré pozice, ale zamířil těsně vedle levé tyčky. Prostějov to však mrzet nemuselo, jelikož zvítězil 1:0 a poskočil na pěknou devátou pozici. Vlašim končí sezónu na 12. místě.