Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Sportovní ředitel Jan Jícha hodnotí zimní přestávku

Ještě poměrně nedávno sám v tréninkové soupravě absolvoval zimní přípravu jako hráč Vlašimi. Letos však byla úloha Jana Jíchy zcela jiná. Z pozice sportovního ředitele FC Sellier & Bellot Vlašim dohlížel nejen na změny v kádru aktuálně osmého celku tabulky, ale i na ostatní aspekty spojené s jeho funkcí.

O pohybu v kádru:
Ideální by bylo samozřejmě zachovat kádr pohromadě a ještě ho vhodně doplnit, ale už na konci podzimu bylo jasné, že nám se nám nepovede udržet Vojtu Hadaščoka a Marca Túlia. Vojta má již nějaký věk a nemohli jsme mu bránit v tom zahrát si nejvyšší soutěž. Marcovi by v létě končila smlouva a bránit mu odchodu do 1. ligy jsme nechtěli. Nakonec odešli i Dominik Plechatý a Daniel Mareček. Dominik se trochu možná překvapivě udržel v áčku Sparty a Dan Mareček ucítil větší výzvu v Českých Budějovicích, kde bude hrát o postup do první ligy a je tam i vize zahrát si první ligu, což je asi logický posun v jeho kariéře.

Odchod Patrika Le Gianga:
S Patrikem Le Giangem jsme jednali o prodloužení smlouvy již během podzimní části, ale Patrik se rozhodl ji neprodloužit. Vzhledem k tomuto a také díky současné silné konkurenci na brankářském postu v podobě Huga Bačkovského a Josefa Řeháka jsme se nakonec rozhodli Patrika uvolnit pro jarní část na hostování. V současné době můžu prozradit, že Patrik bude od nové sezony působit v jednom z prvoligových klubů.

Další odchody:
Erik Beník ukončil smlouvu po vzájemné dohodě kvůli zdravotní problémům. Erikovi tímto přejeme brzké uzdravení a doufám, že jeho návrat k fotbalu a ke sportu vůbec bude co nejrychlejší. Dalším hráčem, který skončil je Lubomír Ivanko-Macej. S ním byla ukončena smlouva také po dohodě.

O příchodech:
Na přestup přišel Filip Blecha, který u nás hostoval z Bohemians už na podzim. Dále jsme na hostování do konce sezóny s opcí na přestup získali Petra Výborného z Litoměřicka. Na přestup k nám přichází i dvojice hráčů z Ruska – záložník Ilja Giliazutdinov a stoper Ilja Shabanov. Útočník Ondřej Novotný a obránce Vadym Chervak u nás hostují ze Sparty.

O složení realizačního týmu pro jaro 2019:
Realizační tým funguje v následujícím složení: trenéři: Erich Brabec, Vasil Boev, Miloslav Brožek. Trenérem brankářů je Vladimír Kout, masérem Petr Vosáhlo a vedoucím mužstva Josef Šanda. V tomto složení bude realizační tým pracovat minimálně do konce jarní části.

Cíle vedení pro jarní část F:NL
Cíl je pro nás dlouhodobě stejný a tím je bojovat v horní polovině tabulky. Samozřejmě na to nyní koukáme realisticky a na jaře se chceme určitě vyhnout přímým bojům o záchranu. Ideální je co nejdříve nasbírat body a hrát v klidném středu tabulky. V posledních letech se to dařilo a věříme, že to bude stejné i letos. V zimní pauze jsme se museli vyrovnat s již tradičním odchodem hráčů do první ligy. Jejich nahrazování není jednoduché, ale věřím, že tým bude na jaře konkurenceschopný.

Ekonomická stránka klubu, noví partneři
Pro klub je důležité, aby plnil své závazky v daných termínech a musím říci, že se nám to zatím daří. Poděkování za to patří určitě všem našim partnerům, zejména pak našemu největšímu sponzorovi – firmě Sellier & Bellot. Samozřejmě se snažíme oslovovat i nové sponzory, bohužel přivádět další není jednoduché. Vážíme si každého, který o vlašimský fotbal projevuje zájem a snaží se ho jakkoliv podporovat.