Středa přinesla dvě vysoké výhry!

Fotbalistům Vlašimi vrcholí letní přípravné období. Ve středu 12. července Blaničtí rytíři odehráli hned dvě přípravná utkání v rámci herního soustředění. Na pažitu ve Vlašimi vyzvali svěřenci Petra Havlíčka nejprve Viktorii Žižkov a následně Slavoj Vyšehrad.

FC Sellier Bellot Vlašim – FK Viktoria Žižkov 5:2 (0:1)

V dopoledním utkání se v počátku na hráčích podepsalo náročné soustředění a hosté se dostali do jednobrankového vedení, které dokázali i přes zlepšenou hru Vlašimi udržet až do konce prvního dějství. Vlašim si sice dokázala vytvořit pár šancí, ale ke skórování nevedla žádná z nich.

Druhý poločas se již nesl v opačném duchu. Domácí tým nastoupil na svého protivníka rázně a jednoznačně jen začal přehrávat. Cestu za konečnou výhrou nastartoval svou trefou Oskar Fotr, na jehož zásah dokázal rychle navázat dvěma přesnými střelami Filip Hašek. Domácí sice nechali žižkovské hráče snížit, ale následně dokázal dvakrát přesně zamířit kanonýr Vojtěch Hadaščok, který tak korunoval výhru Vlašimi 5:2.

Statistiky zápasu:
Branky: 57. a 60. Hašek, 77. a 86. Hadaščok, 51. Fotr – 4. Bazal, 66. Stratil.

Sestava Vlašimi: Le Giang – Wiesner, Penc, Štochl, Vrána – Janda, F. Hašek (64. Plachý), Skopec, Vodháněl – Fotr (64. Cabadaj), Hadaščok.

FC Sellier Bellot Vlašim – FK Slavoj Vyšehrad 5:1 (1:0)

Odpolední utkání nabídlo hned ve svém úvodu šanci na hostující straně, ale brankáře Benika přízemní střela výrazněji neohrozila. To na druhé straně se v sedmé minutě protáhl do vápna Brian a byl faulován. Nařízený pokutový kop proměnil Kamso. Domácí byli aktivnější a Brian z úhlu pořádně vystrašil hostujícího brankáře, který jeho pokus musel krotit na dvakrát. Následně diváci sledovali na hřišti lepší držení míče na straně Vlašimi, ale šancí ubylo.

Oba celky se odvázaly po půlhodině hry. Do konce prvního poločasu bylo k vidění po dvou nadějných akcích na obou stranách, ale skóre na světelné tabuli se neměnilo.

Do druhého poločasu oba celky prostřídaly. A Vlašimi střídání vyšlo na výbornou. Kamso vyslal krásnou přihrávku do vápna, kterou pověsil pod břevno nabíhající Tomáš Wiesner a Vlašim vedla 2:0. Po dvou pokusech Vyšehradu, které brankou neskončily se zadařilo na straně druhé, když krásnou ránu poslal do sítě Edmont Brian – 3:0.

Vlašim hrála uvolněně a Petr Havlíček si mohl dovolit nasadit do útoku i Patrika Le Gianga, který jinak zastává pozici brankáře. Právě on se stal hrdinou 72. minuty, kdy nejprve ve skluzu nedokázal překonat brankáře, ale o pár vteřin později již uspěl – 4:0.

Drtivou převahu vlašimského celku korunoval pátým gólem do sítě v tu dobu již neškodného Vyšehradu Kamso, který krásnou střelu poslal na vzdálenější tyč. Hosté se přeci jen také dočkali své gólové radosti, když v závěru utkání snížil na 5:1 Kulhavý.

Branky: 7. (z pen.) a 78. Kamso (z pen.), 47. Wiesner, 56. Brian, 72. Le Giang – 82. Kulhavý.

Sestava Vlašimi: Benik (46. Nguyen) – Penc (46. Štochl), Ngimbi, Plachý, Tulio – Brian, Hrebeniuk, Hašek (58. Le Giang), Kamso, Kadlec – Fotr.

Pohled trenéra Petra Havlíčka: „V prvním utkání proti Žižkovu jsem měli pomalejší rozjezd, což připisuji na účet našeho náročného soustředění. Po obdržené brance jsme však dokázali Žižkov přehrávat a ve druhém poločase jsme hru zrychlili a soupeře zaslouženě přehráli. Ve druhém utkání nás čekal lehčí soupeř, proti kterému jsme dokázali opět zaslouženě vyhrát. Zítra hráče čeká regenerační den a v pátek se vrátíme do tvrdého tréninku. Po neděli nás čekají fyzické testy, které by měly prověřit to, zda jsme dobře absolvovali přípravu.“