Tři body byly blízko, Zbrojovka však dokázala v závěru vyrovnat!

K obrovskému překvapení se schylovalo na fotbalovém stadionu ve Vlašimi, kde favorizovaná Zbrojovka Brno promrhala své jednobrankové vedení a Vlašim pět minut před koncem vedla 2:1. Nakonec se však opakoval závěr jako v jarním duelu a zápas skončil remízou, která i tak mnohé překvapila.

Vlašim – Brno 2:2 (0:1)

Branky: 60. Svoboda, 84. Janda (z pen.) - 21. Šural, 88. Eismann. ŽK: Skopec - Halouska, Šural, Magera. Diváci: 848. Rozhodčí: Petřík – Vinter, Novák.
 Vlašim: Řehák – P. Breda, J. Štochl, Broukal, Blecha – Janda, P. Pilík, Skopec, Svoboda – Dias (67. Jelínek), Jakubov (90. Shabanov).
 Brno: Halouska – Sukup, Kryštůfek, Eismann, Jakub Šural – Bartolomeu (52. A. Fousek), Bariš, Mach (73. Přichystal), Šumbera (85. Zikl) – Růsek, Magera.

Utkání, které mělo jasného favorita, se neslo v jeho úvodu ve vyrovnaném duchu. První šanci si vypracovali domácí, když se centrovaný míč prohnal vápnem, ale místo míče trefil domácí Svoboda protihráče. Na druhé straně zahrozil Růsek, ale jeho pokus skončil mimo branku. Postupem času bylo znát, že Zbrojovka patří k velkým adeptům na postupové příčky a určovala tempo hry z čehož nakonec vytěžila i rohový kop, po kterém si míč našel Jakub Šural a rozjásal početný kotel brněnských fanoušků.

Hosté se dostali do sedla a po chvíli to mohlo být o dvě branky, ale tentokrát podržel svůj tým domácí brankář Řehák. I další šance patřila hostům, ale další střelu zablokoval David Broukal. Domácí se mohli přeci jen dočkat vyrovnání, ale Filip Blecha svůj pokus na zadní tyč neusměrnil přesně.

Druhý poločas byl ze strany Vlašimi o poznání povedenější. A v 60. minutě přišla odměna. Václav Svoboda si narazil míč s Jakubovem. Domácí záložník usměrnil nakonec míč za Halousku a bylo vyrovnáno. Utkání dostalo v tu chvíli opět náboj a hosté se snažili být směrem dopředu aktivnější. Patnáct minut před koncem se mohli radovat, ale pohotovou reakcí jim zabránil v gólové radosti Řehák.

Jihomoravané se dočkali i několika rohových kopů. Po jednom z nich však vyrazili domácí do rychlého brejku. Ten znamenal přečíslení a na jeho konci přišel penaltový zákrok brankáře Halousky na Petra Bredu. Následný pokutový kop proměnil domácí kapitán Ladislav Janda a domácí publikum jásalo. Jen o čtyři minuty později se však rozpoutala radost i brněnském táboře, když po rohovém kopu zakončil přesně Eismann a bylo vyrovnáno. Vlašim tak opakovala podobný scénář jako v jarním utkání, kdy také vedla nad Brnem a v samém závěru o vedení přišla.