Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Tým U9 přivezl zlato ze Salzburgu!

Mezinárodní fotbalový turnaj Mozart Trophy v Salzburgu, který se uskutečnil ve dnech 2. – 4. června 2017, se neobešel bez účasti FC Sellier & Bellot Vlašim U9. Po páteční prohlídce místního stadionu Red Bull Arena a nástupu všech zúčastněných týmů za rytmu naší státní hymny, jsme se těšili na sobotní utkání v základní skupině…

Krásné slunečné počasí v místě turnaje nám přálo. Po přesvědčivých výhrách nad Centrum Sportu Asy I (Polsko) 4:1,  ASV Petronell-Carnuntum (Rakousko) 4:0 a remíze se Sokolem Dolní Počernice (ČR) 0:0 jsme se usadili na prvním místě tabulky a postoupili do finálové skupiny. Po těžkých nedělních bojích s TJ Centropen Dačice (ČR) 5:1, SV Hirschstetten (Rakousko) 4:0 a remíze s TSV Neubiberg (Německo) 1:1 jsme jako výherci finálové skupiny postoupili do boje o zlato s místním týmem Lieferinger SV (Rakousko). Začalo pršet, ale ani podmáčený terén nás nezastavil. Prohrávali jsme 1:0, ale naši kluci zabojovali a nakonec vyrovnali na konečných 1:1. Následovaly penalty. Po infarktovém průběhu, kdy se kluci blýskli báječnými střelami a brankář perfektními zákroky, jsme nakonec vyhráli 4:3 na penalty a mohli jsme slavit. Máme ZLATO! Neporažení a celkové skóre 19:4. Nadšení neznalo mezí. Hoši, děkujeme.

Obrovský dík patří především našim trenérům za skvěle odvedenou práci, organizátorům za uskutečnění nádherného zážitku a hlavně rodičům za velikou podporu našich hráčů.

„Turnaj hraný na větším hřišti s větším míčem a ve formátu 6+1, to vše bylo pro nás nové a tak to vyvolávalo určité obavy, jak se s tím kluci vypořádají. Kupodivu hned od úvodního zápasu nebylo nic z toho znát a kluci se do toho pustili s velkou chutí. Oceňuji na klucích jejich bojovnost, vzájemnou podporu a pěkné akce, po kterých padaly góly. Vítězství v dramatickém finále turnaje bylo pro ně odměnou za toto vše,“ okomentoval vystoupení vlašimských kluků za trenéry Mirek Dub.

Sestava:
Filip Motyčka (6 gólů), Matěj Müller, Filip Hernandez (1 gól), Adam Kolman (3 góly), Štěpán Kocián, Marek Dub, Jiří Šneidr, Pavel Budil, Matyáš Kohout, Tobiáš Maršíček, Tomáš Krucký (1 gól), Lukáš Slabý (8 gólů), Jan Filip (4 góly)

Trenéři:
Roman Filip, Miroslav Dub, Michal Kolman

Trenér brankáře:
Vladimír Kout

Organizační tým:
Domeček (MěDDM Vlašim), Jiří Moudrý, Pavel Křížek

Autor: Pavel Slabý