V Pardubicích se urodila bezbranková remíza

Po reprezentační přestávce vyrazila Vlašim k dalšímu utkání v rámci jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Tentokrát družina trenéra Brabce vyrazila do Pardubic, kde nakonec vybojovala bod za bezbrankovou remízu.

Pardubice – Vlašim 0:0

ŽK: Piroch - Výborný, Piško, Dao, Badocha. Diváci: 658. Rozhodčí: Váňa – Poživil, Kubr.
Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl (C), Piroch, T. Čelůstka – Toml – Mužík (90+2. Lee), P. Černý, Solil, A. Fousek (86. Sokol) – Kovář (77. Huf).
 Vlašim: Řehák – Pavlík, Piško, Šabanov, Mil. Kadlec – Skopec, Blecha (90+1. Selemani), Janda (C) (60. Dao), Badocha – Novotný, P. Výborný (73. Plachý).

Vlašimští fotbalisté vstoupili do utkání s několika změnami v sestavě. Na stoperu se objevil po dlouhém zranění Milan Piško. V záloze to byl naopak uzdravený David Skopec. Útočný tandem vytvořila dvojice zimních posil Novotný – Výborný. Mezi tři tyče se postavil Josef Řehák. S těmito změnami Vlašim čelila aktivitě domácích fotbalistů, kteří však nedokázali najít na hosty recept. To Vlašim byla nebezpečnější, když po rohovém kopu Badochy mohl skórovat Skopec, ale jeho pokud zamířil o milimetry vedle branky. Za domácí zahrozil Fusek, ale jeho ránu z úhlu Řehák eliminoval.

Druhý poločas přinesl i velkou šanci domácího výběru. Po rohovém kopu Pirocha vychytal Řehák a Fouskovu ránu zastavila tyč. Vlašim jakoby vyčkávala a osm minut před koncem mohla rozhodnout celé utkání, ale Ondřej Novotný ztroskotal na Letáčkovi, který následně řešil ještě míč poskakující na brankové čáře. Zápas tedy nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Příští utkání odehraje Vlašim na domácí půdě v neděli 7. dubna již od 10:15 proti FC Hradec Králové.