V Počátkách třetí místo

Tradiční turnaj v Počátkách mají za sebou fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim. V konkurenci dalších tří druholigových klubů dokázal tým z pod Blaníku obsadit třetí místo. V prvním semifinálovém utkání dokázali blaničtí rytíři uhrát bezbrankovou remízu proti silnému Táborsku i přes velké množství šancí. Penaltový rozstřel následně určil za postupujícího jihočeský celek. Vlašim tak čekal souboj o třetí místo proti Prostějovu, kde po brankách Jíry a Vyhnala dokázala zvítězit 2:1.

Semifinále:

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC MAS Táborsko 0:0 5:6 po pen.

Sestava Vlašimi: Beník – Kadlec, Penc, Štochl, Vrána (30. Njoh Eboa) – Janda, Skopec, Mara (40. Cabadaj), Vodháněl (45. Plachý) – Vyhnal (40. Fotr), Hadaščok.

Hodnocení utkání očima asistenta trenéra Miloslava Brožka: V prvním poločase jsme měli trochu více ze hry a soupeř hrozil hlavně ze standardních situací. Vypracovali jsme si dvě vyložené šance, ale bez využití. Ve druhém poločase se náš projev výrazně zlepšil a dostali jsme Táborsko pod tlak, ale zahodili jsme několik šancí a tak se šlo do penalt, které poslali do finále Táborsko. S druhým poločasem jsem byl herně spokojen, protože jsme byli lepší a začali se již projevovat trénované součinnosti v našem nově se tvořícím týmu.“

Utkání o 3. místo:

1.SK Prostějov – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:2

Branky: Pančochář – Fotr, Vyhnal.

Sestava Vlašimi: Nguyen – Pavlík, Skuhravý, Ngimbi, Vrána (30.Njoh Eboa) – Plachý, Cabadaj,
Mara (40.Skopec), Balata (40.Vodháněl) – Fotr, Vyhnal (30.Hadaščok).
Hodnocení utkání očima asistenta trenéra Miloslava Brožka: „Do pětadvacáté minuty, kdy soupeř snížil, jsme na hřišti dominovali. Pak soupeř výrazně ožil, my jsme často hráli nepřesně a až do konce byl zápas otevřený. Turnajem v Počátkách jsme uzavřeli období testování hráčů a od 10. července, kdy odjíždíme na herní soustředění do Kácova se budeme připravovat na soutěž již s hráči se kterými počítáme. Případné změny v kádru již budou minimální. O konečné podobě kádru můžeme mluvit v následujícím týdnu. Nyní se budeme věnovat administrativě a po jejím vyřešení oznámíme jakou obměnou kádr přes léto prošel.“