Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V prvním poločase bylo všechno špatně, nehledal výmluvy Erich Brabec

Na první poločas nedělního utkání s Táborskem by nejraději zapomněli fotbalisté Vlašimi, kteří kvůli vlažnému výkonu prohrávali 0:2. “Co jsem hráčům vytýkal? Všechno! V prvním poločase nebylo nic dobře,” nebral si servítky rozzlobený trenér Erich Brabec. “Zápas si ještě pořádně rozebereme,” dodal.

“Pro mě byl zápas s Táborskem obrovským zklamáním. Celý týden jsme se připravovali na utkání a pak nakonec první půle byla úplně jiná,” lamentoval nespokojený lodivod Vlašimi Erich Brabec. Jeho tým dokázal po bouřce v kabině najít svou tvář a povedlo se vynutit si svým tlakem vyrovnání. Daleko nebylo ani k vedoucímu gólu, ale toho se nakonec dočkali hosté. “Zkoušeli jsme na nepovedený vstup do zápasu reagovat, ale do konce prvního poločasu se nám to nepodařilo. Až ve druhém poločase se náš výkon zlepšil a začali jsme hrát to, co jsme chtěli. I přes to, ale v našem výkonu byly rezervy. Přesnost rozehrávek a roztažení hry nebylo ideální,” hodnotil utkání Erich Brabec.

V nastaveném čase druhého poločasu přišla již zmíněná velmi studená sprcha. “Nechat si dát v poslední minutě nastavení gól na 3:2 bylo od nás netaktické, nevyspělé a stalo se to i přes to, že jsem si hráče zavolal a zdůrazňoval jim, že je třeba ten zápas uhrát na 2:2,” zlobil se kouč na nedůraz svých svěřenců v samotném závěru zápasu.

Hlavní příčinou neúspěchu by se dala určitě označit první půle. O přestávce tedy muselo být v kabině domácího výběru pořádně dusno. “Hráčům jsem vytýkal prakticky všechno. V prvním poločase nebylo nic dobře. Scházel nám pohyb, komunikace, souboje, soupeře jsme nechávali hrát a my byli v roli diváků. S kolegy jsme hráče připravovali na bojovný zápas a bojovalo jen Táborsko.”

Velkým problémem je bezesporu absence dvou nejzkušenějších obránců Piška se Štochlem. “Určitě nám chybí zkušený stoper. Chervaka jsme museli po dvaceti minutách střídat, Blecha to poté na pozici stopera odehrál slušně. Co se týče Piška, tak ten je již v tréninku a Kuba Štochl se dá doufáme během reprezentační přestávky dohromady,” těší se na uzdravení zkušených zadáků trenér Vlašimi.

A co vlastně čeká na hráče během reprezentační přestávky? “V plánu máme tréninky a v pátek budeme hrát v Uhříněvsi zápas s Bohemians. Určitě si ale sedneme nad nedělní utkání a vše si rozebereme, protože po něm jsme se dostali na příčky, kde vůbec nechceme být,” zdůraznil na závěr rozhovoru Erich Brabec.