Věřil jsem si na hattrick, usmíval se spokojený Oskar Fotr

První jarní zápas a hned dva přesné zásahy. Takovou bilanci má na svém kontě vlašimský útočník Oskar Fotr, který pomohl svému týmu k výhře 4:0. “Přiznám se, že jsme si věřil na hattrick,” usmíval se dvougólový střelec, kterého však nejvíce těší výhra.

Oskare, vstup do jara se vám povedl. Jak hodnotíte páteční zápas s Frýdkem-Místkem?

Myslím, že jsme vstoupili dobře do jarní části soutěže. Povedl se hlavně první poločas, po kterém jsme vedli 3:0. Druhá půle byla už trošku slabší. Škoda, že jsme další vypracované šance neproměnili. Důležitá je především výhra. Čisté konto i čtyři vstřelené góly se počítají.

V první půli jste hráli výborně a byli jasně lepším týmem, ale ve druhém poločase se hra směrem dopředu trochu zasekla…

Je to pravda. V druhé půli už jsme si hlídali nulu vzadu a dopředu toho tolik nebylo. Mě osobně to trochu mrzí, byly příležitosti na navýšení skóre.

Sám jste vstřelil dvě branky a měl i další šance. Věřil jste si na hattrick?

Přiznám se, že věřil. Jednu šanci jsem měl ještě v první půli a další ve druhé. Ale tam jsem se snažil spíš přihrávat pod sebe. Každopádně na hattrick to bylo. Že se to nepovedlo? To se nedá nic dělat. Nejdůležitější je, že jsme vyhráli.

Zkuste nám přiblížit oba vaše zásahy z vašeho pohledu…

První gól padl po centru Marca, kdy šel Had (Vojtěch Hadaščok – pozn. red.) do souboje a já si počkal na odražený balon. Pak se mi podařilo prostřelit brankáře Frýdku. Druhý gól padl po dobrém napadání na naší pravé straně, po kterém mi Pítrs (Petr Plachý – pozn. red.) poslal dobrou přihrávku do vápna a já obešel brankáře a zakončil do prázdné branky.

Před pátečním zápasem došlo k odkladu dvou utkání. Jak jste to vnímal vy z pohledu hráče?

Je to nepříjemné. Příprava je strašně dlouhá. Všichni se těší na mistráky. Když se pak dvě kola odloží, nikoho to netěší. S počasím ale těžko něco uděláme. O to větší chuť pak možná byla znát v zápase s Frýdkem. Takže nakonec pro nás dobře.

V zimě odešel Pavel Vyhnal, kterým byl dosavadním nejlepším střelcem týmu. Hledala se náhrada, nemyslíte, že jste na sebe upletl tak trochu bič, když jste se hned dvakrát trefil v prvním zápase?

Jsem útočník a chci dát co nejvíc gólů. Pro góly žiju. Hlavně chci hrát a vyhrávat zápasy. Když budu hrát a budeme vyhrávat, budu nejspokojenější. O góly se pak můžeme podělit. Šugimu (Pavlu Vyhnalovi – pozn. red.) přeju ve Zlíně jen to nejlepší! Hlavně pevné zdraví a právě ty góly.

Nyní máte přestávku díky reprezentačním zápasům a hned po ní zajíždíte na půdu Olympie Praha, která dokázala porazit favorizované Dynamo 1:0…

Máme čtrnáct dní na to se pořádně připravit. Určitě chceme napravit podzimní domácí zaváhání s Olympií a uděláme všechno pro to, abychom tam vyhráli. Já osobně očekávám, že to zase bude bolet. Ale to je fotbal. Moc se na ten zápas těším!