Vlašim loupila v Prostějově, výhru trefil Breda

Ve druhém kole druhé nejvyšší soutěže zavítali fotbalisté Vlašimi na půdu Prostějova. Hráči od řeky Blanice sice v prvním poločase tahali za kratší konec provazu, ale nakonec dokázali ve druhém dějství proměnit svou šanci a jedinou brankou rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Hrdinou zápasu se stal Petr Breda.

PROSTĚJOV – VLAŠIM 0:1 (0:0)

Branky: 52. Breda. ŽK: Sus, Koudelka - Svoboda, Skopec, Jelínek. Rozhodčí: Dorušák – Vodrážka, Batík. Diváci: 920.
Prostějov: Bréda – Kotouč, Schuster, Biolek – Pašek (59. Kroupa), Koudelka, Lutonský, Střeštík, Janíček (C), Rolinc (69. Píchal) – Zapletal (59. Sus).
Vlašim: Řehák – P. Pilík, Svoboda, Dias (67. Šabanov) – Fotr (46. Jelínek), P. Breda, J. Štochl, Janda (C), Skopec – Blecha (84. Plachý), Broukal.

Domácí hráči chtěli v druhém domácím utkání navázat na bodově povedený první duel proti Vyšehradu a herně se jim to v prvním poločase podařilo. Od začátku domácí hráči určovali tempo utkání a hosté nedostávali větší prostor pro svou hru. Hanáci poprvé přímo ohrozili brankáře Řeháka v desáté minutě, ale Koudelkova přízemní střela se neujala. Prostějov se nadále držel s míčem na kopačkách na polovině soupeře, což vyústilo v několik nebezpečných šancí a množství rohových kopů, obrana Středočechů však odolávala.

V polovině poločasu přišel čas Lutonského, který v rychlém sledu spálil tři vyložené šance z podobné pozice. Dvakrát k němu propadl míč po rohu, ze stejného místa na levé straně velkého vápna zakončoval po dlouhém nákopu brankáře Brédy, ale ani jednou neuspěl. Na konci poločasu se v útoku připomněla i Vlašim. Nejprve musel brankář Bréda hasit svou vlastní chybu, když vychytal z bezprostřední blízkosti Blechu, následně pálil zleva Fotr a ihned po něm po odrazu minul odkrytou bránu Skopec.

Vlašim ve druhém poločase dokázala navázat na konec toho prvního. Vzduch na hřišti svou rychlostí vířil zejména střídající Jelínek, který v 52. minutě nakonec připravil gólovou pozici pro Petra Bredu. Ten oklamal všechny přítomné stříleným centrem který nakonec zapadl k tyči – 0:1. Domácí se snažili okamžitě kontrovat a po sérii neúspěšných ataků nakonec dopravili míč do sítě, ale branka byla dosažena po ofsajdu a nemohla být uznána.

Prostějov postupně vrhal všechny síly do útoku, na hřiště vyslal tři čerstvé útočníky z lavičky, ale ani to mu nakonec k bodům nepomohlo. Vlašim předváděla organizovanou obrannou a poziční hru a nepouštěla soupeře k výraznějším šancím. Brankář Řehák tedy zasahoval vesměs po dlouhých centrech nebo standardních situacích. Na konci utkání se na kopačky Prostějova začala viditelně vkrádat nervozita, čehož Vlašim dokázala využít k několika rychlým brejkům. Zvýšit náskok se však svěřencům trenéra Maška nepodařilo. Domácí se už k výraznějšímu ohrožení Řehákovy branky nedostali a Vlašim si tak z Hané odvezla všechny body.