Vlašim míří do Varnsdorfu, kde se představí v neděli

V neděli od 17:00 se fotbalisté z Vlašimi představí v rámci 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na půdě severočeského Varnsdorfu. Zde se tým vedený Erichem Brabcem pokusí uloupit body, kterých podle jeho slov chce jeho tým nasbírat co nejvíce během posledních pět zápasů.

Velkou úlevu cítili vlašimští fotbalisté po posledním utkání s Vítkovicemi, když zvítězili 1:0 a připsali si tak první jarní výhru. „Byl to těžký zápas, ale jsem rád že jsme ho zvládli a zaslouženě vyhráli,“ ulevil si po zápase trenér Erich Brabec, který s mužstvem již v neděli cestuje až do dalekého Varnsdorfu. „Ve Varnsdorfu nás určitě nečeká lehké utkání, protože po poslední porážce se bude chtít rehabilitovat. Naopak my chceme vytěžit z posledních pěti zápasů co nejvíce bodů a mít jistotu záchrany, takže chceme v neděli bodovat,“ má jasno před zápasem kouč Vlašimi.

Jak bylo zmíněno Varnsdorf ve svém posledním utkání prohrál na půdě posledního Žižkova 0:2 a právě tímto výsledkem si severočeský celek v tabulce pohoršil na šestou příčku. „Škoda prvního poločasu a nepohlídání si standardních situací soupeře,“ uvedl po utkání pro klubový web obránce Ondřej Rudzan.

Jinak si Varnsdorf v dosavadním ročníku vede slušně a po pětadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě čtyřicet jedna bodů při bilanci jedenácti výher, osmi remíz a šesti porážek. Právě tyto výsledky drží severočeský klub stále v přímé hře o pozice zaručující účast v baráži o nejvyšší soutěž.

Co se týče vzájemného měření sil, tak podzimní utkání na půdě Vlašimi přineslo remízu. Varnsdorf dostal do vedení kanonýr Rudnytskyy, ale dvacet minut před koncem dokázal vyrovnat Ladislav Janda. Další šance Vlašim neproměnila a zápas tak skončil remízou 1:1.