Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim podlehla Dukle těsně 1:2

Téměř za jarního počasí nastoupili fotbalisté Vlašimi ve středu odpoledne na umělé trávě proti prvoligové Dukle Praha. Trenér Havlíček do utkání poslal všechny hráče, které má aktuálně k dispozici v průběhu soustředění v Kácově. Během prvního poločasu se hosté z Prahy dostali do dvoubrankového vedení, které Vlašim dokázala jen snížit na rozdíl jediné branky.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Dukla Praha 1:2 (0:2)

Do utkání vstoupila lépe Dukla, která si v úvodních pěti minutách vybojovala tři rohové kopy, ale ani po jednom z nich nedokázala ohrozit branku Vlašimi, kterou od první minuty střežil testovaný brankář Slávik. Hosté i v dalším průběhu utkání působili o něco živěji. Domácí o sobě dali vědět až po patnácti minutách hry, kdy mohl Hadaščok postupovat sám na brankáře, ale Podaný svým skluzem míč zastavil.

Na řadě tak byli hosté, ale Korešova rána mířila mimo a Holenda byl nachytán v ofsajdu. Až třetí akce přinesla branku Odražený míč se ve vápně dostal k volnému Frederiku Bilovskému, jehož dělovka k tyči zapadla za Slávika. Ještě před přestávkou se domácí dopustili faulu v pokutovém území a penaltu proměnil Podaný – 0:2.

Do druhého dějtsví domácí trenér poslal téměř kompletní novou jedenáctku, která se Dukle vyrovnala a hrála s ní poměrně slušný zápas. Jako první se mohl do střelecké listiny za domácí zapsat Marco Túlio, ale proti jeho ráně výtečně zasáhl brankář Rada. Nebezpečí pro hosty přicházelo především po straně, kde operoval Milan Kadlec a Petr Plachý. Právě druhý jmenovaný pláchl v 66. minutě po pravé straně a naservíroval míč krásně na kopačku nabíhajícího Daniela Marečka, který snížil na rozdíl jediné branky.

Domácí vycítili šanci a hnali se za vyrovnáním. Povedená kombinace deset minut před koncem zápasu domácím ovoce nepřinesla. Když se neujala ani rána Ivanka zpoza vápna, tak utkání skončilo těsnou porážkou Vlašimi 1:2.

„Dnešní zápas jsme odehráli proti kvalitnímu ligovému soupeři. Museli jsme zátěž rozdělit mezi hráče rovnoměrně, aby většina hráčů odehrála pětačtyřicet minut. Důvodem bylo to, že jsme se nacházeli uprostřed soustředění a měli za sebou těžký trénink. Únava na nás byla především v prvním poločase vidět a soupeř nás přehrával a zaslouženě vedl. Po poločasovém střídání naše druhá sestava předvedla velmi slušný výkon a je škoda, že jsme nedosáhli na vyrovnání, protože šance jsme na to měli,“ uvedl po utkání trenér Vlašimi Petr Havlíček.

Statistiky zápasu:

Branky: 66. Mareček – 30. Bilovský, 38. Podaný (pen.).

Sestavy: Vlašim: I. poločas: Slávik – Kosorin, Březina, Piško, Tulio – Janda, Skopec, Mareček, Lamine Traoré – Frýdek, Hadaščok. II. poločas: Vozár – Kadlec, Štochl, Ngimbi, Tulio (73. Rut) – Cabadaj, Plachý, Melo, Ivanko, Mareček (67. Frýdek) – Fotr.

Dukla Praha: Rada – Koreš, Holenda, Bilovský, Tetour, Jiránek, Holík, Miloševič, Holek, Kušnír, Podaný.