Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim přivítá v neděli ústeckou Armu

Čtvrté kolo letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavede na půdu fotbalistů Vlašimi celek ze severu Čech – FK Ústí nad Labem. Vlašim se podruhé v sezóně představí na domácí půdě a ráda by poprvé v letošním ročníku slavila tři body. Zápas začíná v neděli v 17:00.

Středočeský celek zatím nasbíral během tří kol dva body za remízu v Prostějově a doma s Brnem. V minulém kole na půdě Českých Budějovic sice dlouho drželi vlašimští remízový stav, ale minutu před koncem řádné hrací doby se prosadil Táborský a rozhodl o výhře Dynama. “Celý zápas jsme vydrželi a nakonec inkasujeme v samotném závěru utkání,” mrzelo trenéra Petra Havlíčka, který ale nakonec uznal že domácí celek slavil tři body naprosto zaslouženě.

Nyní má Vlašim před sebou jasný úkol a tím je před domácím publikem zisk tří bodů. “Jdeme do každého zápasu s cílem bodovat a doma chceme naše diváky potěšit výhrou,” říká trenér Petr Havlíček.

Lehký úkol však před jeho týmem nestojí. Los poslal do Vlašimi Ústí nad Labem, které je v letošním ročníku k nezastavení. Ve třech dosavadních utkáních byl tým trenéra Aleše Křečka stoprocentní. Tato bilance jistě severočeský celek těší o to víc, když v létě došlo k přebudování kádru. Mančaft je z poloviny nový. Nemůžeme hrát fotbal jako z partesu. Ale řekli jsme si, že když nebudeme hrát krásný fotbal, urveme to bojovností a taktikou. Časem přijdou i pěkné zápasy. Tvoří se nový tým, nová parta. Posily nemají problém se adaptovat,” řekl v rozhovoru pro klubový web Aleš Křeček po výhře 1:0 nad Třincem.

Poslední utkání soupeře:

FK Ústí nad Labem – FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branky: 23. Krátký. ŽK: 13. Janošík, 67. Hejný, 88. M. Čelůstka (všichni Třinec). Diváci: 1 054

Sestava: FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka (C) – Krátký, Miskovič (39. P. Výborný), D. Richter (85. Nágl), D. Procházka (64. M. Bílek) – Jindráček.

Poslední vzájemné utkání:

FK Ústí nad Labem – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:1 (0:0)

Branky: 85. Jakubov, 90. Kingue – 78. Dao.  ŽK: Martykán, Novotný – Skopec.

Sestavy: Ústí n. Labem: Vašek – Kingue, Vaněk, Richter (69. Leibl), Drame (57. Procházka) – Peterka, Pokorný, Novotným Šnirc – Ťok (73. Martykán), Jakubov. 

Vlašim: Řehák – Kadlec, Štochl, Březina, Tusjak – Plachý, Skopec, Bachocha, Frýdek (74. Mareček), Kučera (70. Vodháněl) – Hadaščok (65. Dao).