Vlašim prohrála nejtěsněji ve Vítkovicích

Premiéru na lavičce Vlašimi má za sebou Erich Brabec. První zápas však nedopadl výsledkově podle jeho představ, když Vlašim podlehla vítkovickému celku těsně 0:1. Hosté však nebyli v zápase horším týmem. Především v prvním poločase byla Vlašim více na míči, ale na body to bohužel nestačilo.

Vítkovice – Vlašim 1:0 (1:0)

Branky: 39. Vasiljev. ŽK: Mikula, Motyčka, Pašek - Hadaščok, Štochl, Mareček. ČK: 62. Hadaščok. Rozhodčí: Severýn – Arnošt, Boček.
Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Končal – Pašek, Motyčka (70. Ožvolda), Matěj, Vasiljev – Súkenník, Mišinský (85. Macej).
Vlašim: P. Le Giang – Mil. Kadlec, J. Štochl (C), Plechatý, Túlio (58. Mizerák) – Janda (73. Fotr), Fortelný, Mareček, Kučera (81. Blecha) – Dao, Hadaščok.

Vlašim vstoupila do utkání v dalekých Vítkovicích pod taktovkou nového realizačního týmu v jehož čele je bývalý obránce Erich Brabec. Hostům zřejmě změna prospěla a v úvodních minutách to byl právě středočeský celek, který byl aktivnější a měl častěji míč ve své moci. Nejprve míč do vápna servíroval Dao, ale s jeho centry si poradili obránci. Když už se Vlašim dostala do zakončení, tak byl připraven brankář Šustr.

Marnou snahu Vlašimi o postupné dobývání dobře postavené obrany Vítkovic domácí potrestali. Šest minut před koncem prvního poločasu Vítkovice předvedly rychlý útok, který zakončil po přesném centru Tomáš Vasiljev a z první vážnější šance otevřel skóre pátečního utkání. V závěru poločasu mohl odpovědět Fortelný, ale jeho ránu zpoza vápna zablokovali obránci.

Po změně stran se domácí dostali do velké šance, ale Le Giang byl na Paškův pokus dobře připraven. Hosté se mohli tedy dále soustředit na cestu za vyrovnáním. Tu však nenašel Kadlec a po něm ani Hadaščok. Právě Vojtěch Hadaščok se stal smutným hrdinou hostů, když v 62. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně do kabin.

Vlašim se i v oslabení snažila hrát aktivně směrem dopředu a pokusit se o vyrovnání, ale domácí obrana byla připravena snad na vše a odolávala snahám hostujícího celku. Domácí naopak nedokázali využít své převahu a ani na druhé straně tak nebylo k vidění mnoho šancí. V samotném závěru se do zakončení nedokázal probojovat ani Štochl a tak utkání skončilo výhrou Vítkovic 1:0.