Vlašim proti Varnsdorfu bere bod!

Utkání 12. kola mezi Vlašimí a Varnsdorfem nabídlo přihlížejícím divákům remízu 1:1. Zatímco domácí hráči odcházeli za zápasu zklamaní, tak hosté mohli slavit. Především ve druhém poločase domácí celek svého soupeře zmáčkl, ale více než vyrovnání se nepodařilo.

Vlašim – Varnsdorf 1:1 (0:1)

Branky:  69. Janda - 26. Rudnytskyy. ŽK: Skopec - Drodič. Rozhodčí:  Ginzel – Pfeifer, VodrážkaDiváci: 523.
Vlašim: Le Giang (12. Bačkovský) – Mil. Kadlec, Piško, J. Štochl (C), Mizerák – Blecha, Skopec, Ivanko-Macej (59. Túlio), Fortelný (77. Selemani), Janda – Fotr.
Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Kozma, Kouřil, M. Richter – Bláha, Dordić, Kocourek (84. M. Kubista), Kodeš, Rudnytskyy (C) (65. Barac) – Ondráček (73. Schön).

Zápas pro domácí hráče nezačal zrovna dobře. Kvůli zranění musel již po dvanácti minutách střídat brankář Patrik Le Giang. Domácí tým se snažil dostat do zakončení, ale nejprve nevyšel akce Fortelnému a poté ani Ivankovi. Domácí ochozy dokonale ochladila 25. minuta zápasu, kdy ve vápně upadl Ondráček a pískal se pokutový kop. K jeho rozehrávce se postavil Rudnytskyy, jehož pokus Bačkovský dokázal vyrazit, ale s dorážkou si už neporadil – 0:1. Domácí se následně dokázali natlačit kupředu, ale jejich snaha ztroskotala na obraně severočeského celku a střelecké pokusy Kadlece a Fortelného cestu do sítě nenašly.

Do druhého poločasu nastoupila Vlašim s jasným cílem a tím byl obrat v utkání. Hra tomu také od samého začátku odpovídala a vyrovnání mohla přinést 54. minuta, kdy se před brankou objevil Oskar Fotr. Ke smůle domácích jeho pokus zneškodnil obětavým zákrokem jeden z obránců. I další šance patřila Fotrovi, ale jeho elegantní obstřel se mize tři tyče nevešel. Domácí tlačili svého soupeře a další šanci ustáli jen díky dalšímu zákroku jednoho z obránců, který vykopl míč z brankové čáry.

Vlašim se přeci jen dočkala vyrovnání. V 69. minutě vzal na sebe odpovědnost Ladislav Janda a jeho povedená rána zapadla do sítě – 1:1. Domácí tým vycítil šanci na zvrat a dále se tlačil na soupeřovu polovinu, ale Blechovu ránu dokázali obránci srazit na rohový kop a v hektickém závěru utkání si severočeský tým pohlídal alespoň remízu.