Vlašim se loučí porážkou 0:2 v Sokolově

Přímý souboj o sedmé a osmé místo nabídl zápas 30. kola Fortuna národní ligy mezi Baníkem Sokolov a Vlašimí. Zápas rozhodl již v prvním poločase domácí Kosak a pojistku přidal v posledních vteřinách zápasu Silný.

Sokolov – Vlašim 2:0 (1:0)

Branky: 25. Kosak, 90+3. Silný.  ŽK: Machek, Kosak, Glaser - Mareček, Kučera, Čtvrtečka. Rozhodčí: Klíma - Kubec, Pečenka.
Sokolov: Belaň – Končal (59. Silný), Machek, Hlavatý, Vávra – Glaser, Čermák, Kosak, O. Ševčík – Mejdr, Čihák (78. Mráz).
Vlašim: Čtvrtečka – Cabadaj, Mareček, Březina, Tusjak - Badocha (57. Mil. Kadlec), Skopec, Ivanko-Macej (70. Vodháněl), Kučera - Dao, Hadaaščok.

Poslední utkání letošního ročníku FNL v Sokolově nabídlo přímý souboj dvou sousedů v tabulce. Domácí před zahájením zápasu avizovali, že chtějí před domácím publikem vyhrát. Jejich snaha byla na trávníku cítit již od úvodních minut a nejaktivnějším hráčem byl Jan Kosak, který část svou kariéry trávil i ve Vlašimi. Šancí bylo v úvodním poločase k vidění pramálo. Vážněji poprvé zvedl fanoušky ze sedaček domácí brankář Belaň, který si zahrával s míčem tak nebezpečně, že toho hosté málem využili. Ovšem nakonec se domácím řádně ulevilo. Netrvalo to dlouho a domácí mohli i jásat.

Nejaktivnější hráč na hřišti Jan Kosak vyzrál na brankáře Čtvrtečku a poslal svůj celek do vedení. Vlašim se snažila postupnou kombinací ohrozit soupeřovu branku a do poločasové přestávky vyrovnat, ale bohužel ani důraznému Daovi se nedařili probojovat se do gólové šance.

Druhou polovinu utkání otevřela velká šance domácího Glasera, ale výtečným zákrokem se prezentoval Čtvrtečka, který dal svému týmu naději na zvrat. Toho však hosté z pod Blaníku nevyužili a jejich akce dokázala obrana Sokolova zastavit.

Domácím se tak postupně otevíral prostor pro rychlé akce do otevřenější obrany Vlašimi a jedna taková skončila v samotném závěru zápasu druhou branku Jana Silného. Vlašim tak podlehla Sokolovu 0:2 a sezónu tak zakončila na osmém místě Fortuna národní ligy.