Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim se v neděli představí naposledy před domácím publikem

Poslední domácí zápas sehrají v neděli 20. května od 13:15 fotbalisté Vlašimi. Soupeřem výběru trenéra Petra Havlíčka bude pražský tým ze Žižkova. V Kollárově ulici uvidíme souboj dvou celků s rozdílnou formou. Zatímco Vlašim v posledních dvou duelech naplno bodovala, tak Žižkov utrpěl dvě porážky.

Nahuštěný program závěru druholigové soutěže Vlašimi zatím celkem vychází. Nejprve blaničtí rytíři porazili Znojmo a ve středečním kole vyhráli na půdě Třince 0:1. “Závěrečný program je náročný, ale my se budeme snažit vytěžit z něj maximum,” uvedl po utkání se Znojmem trenér Petr Havlíček, který neskrýval svou velkou radost po výhře, kterou zařídil v posledních vteřinách zápasu Jan Vodháněl. “Konečně se k nám přiklonilo i štěstí,” ulevil si trenér, který nyní své svěřence povede do posledního domácího zápasu. “Určitě budeme chtít naše fanoušky potěšit a rozloučit se s nimi výhrou,” předeslal lodivod aktuálně sedmého celku tabulky Fortuna národní ligy.

Právě posun na sedmé místo tabulky zapříčinila i další těsná výhra na půdě Třince, kde Vlašim přežila úvodní tlak domácích a ve druhém poločase udeřila z pokutového kopu. Těsnou výhru zažila Vlašim i v předposledním duelu doma se Znojmem, kdy tři body urvala až v poslední minutě zápasu.

To nedělní soupeř ze Žižkova se v posledních dvou duelech nevezl na vítězné vlně. Ba naopak tým od žižkovského vysílače nejprve na domácí půdě nestačil na Třinec v poměru 0:4 a v týdnu prohrál na půdě jihočeského Táborska 0:2. Dvě kola před koncem se tak Žižkov vrátil do sestupových vod. Ovšem svěřenci trenéra Bohuslava Pilného mají pět bodů náskoku na první sestupovou pozici.

Ovšem definitivní jistotu by jistě žižkovští měli co nejdříve v kapse bez ohledu na ostatní výsledky, takže ve Vlašimi se bude určitě na co dívat. Domácí tým se chce se svými fanoušky loučit vítězně a hosté chtějí bodovat a napravit svou nepovedenou reputaci z předchozích zápasů a definitivně si zajistit setrvání v soutěži.

 

Poslední vzájemný zápas:

FK Viktora Žižkov – FC Sellier & Bellot Vlašim

Branka: 90. Vyhnal. Rozhodčí: Proske – Novák, Lakomý. ŽK: Šandera, Toml, Čermák – Wiesner, Piško, Vyhnal. Diváci: 848.

Sestavy: Žižkov: Hrubeš – Šandera, Toml, Mareš, Hašek – Kodeš, Čermák – Galuška (67. Jelínek), Podrazký (58. Musa), Pardubský – Engelmann (85. Hurka).

Vlašim: Nguyen – Wiesner, Piško, Štochl, Tusjak – Plachý (86. Dudl), Mara, Skopec, Vodháněl (90+1. Jeslínek) – Hadaščok (74. Fotr), Vyhnal.

Poslední zápas Žižkova: 

FC MAS Táborsko – FK Viktoria Žižkov 2:0 (2:0)

Branky: 27. Navrátil, 31. Musiol.

Sestava Žižkova: Soukup – Dressler, Švejdík, Mareš, Pardubský (37. Urbanec) – Štípek (80. Musa), Pavlata, Podrazký (80. Frimmel), Batioja, Volek – Kuchta.