Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim slaví první jarní výhru!

První jarní vítězství si připsali fotbalisté Vlašimi, když na domácím stadionu porazili Vítkovice 1:0 po brance Milana Kadlece. Hubený náskok z prvního poločasu vydržel domácím až do konečného hvizdu a útrobami vlašimského stadionu se nesl známý chorál „Ó má krajino….“

VLAŠIM – VÍTKOVICE 1:0 (1:0)

Branky: 33. Kadlec. ŽK: Skopec (Vlašim). Diváci: 403. Rozhodčí: Danev - Pelikán, Vlček.
Vlašim: Řehák – Mil. Kadlec, Šabanov, Blecha, Mizerák – Janda, Skopec, Badocha (80. P. Výborný), Kučera (67. Fortelný) – Novotný (34. Plachý), Fotr.
 Vítkovice: Květon – O. Cverna, Surzyn, Celba (80. Ožvolda), Holiš (63. Praus) – Mikula, Januška, Pašek, Vasiljev – Kaloč, Motyčka.

Důležité domácí utkání rozehrála Vlašim na domácí půdě dobře. Již ve druhé minutě dokázal vystřelit Adam Kučera, který svou ránu směřoval k tyči. Nakonec však míč skončil o pár centimetrů vedle. Vlašim byla i nadále týmem, který se snažil tvořit hru, ale útočné choutky domácím hatila dobře napadající defenziva soupeře.

Ve dvacáté minutě dokonce domácím zatrnulo, když se ve vápně dostal ke střele Surzyn. Jeho rána z otočky však skončila také mimo. Domácí se i nadále tlačili dopředu častěji, ale Kučerova rána skóre neměnila. Až ve 33. minutě napřáhl z dálky Milan Kadlec a jeho tečovaný pokus zapadl do sítě – 1:0.

Vstřelená branka domácí uklidnila a do konce poločasu Vlašim hlídala svůj náskok, který mohl zvýšit před odchodem do kabin Badocha, ale jeho ránu vytěsnil výborným zákrokem Květon.

Po změně stran se obraz hry změnil a vítkovičtí vyrovnali hru a chvílemi dokázali domácím pořádně zatápět. Například po centru Vasiljeva měli domácí hodně práce, aby uhlídali Paška, který se vehementně tlačil do zakončení. Další pokus hostí prosvištěl nad břevnem. Vlašim se dostala chvílemi do úzkých a její kombinace nebyla ideální, ale i přes to se tým Ericha Brabce dokázal probojovat do šancí.

Jednu takovou měl Badocha po přečíslení a následně se pokoušel zakončit Fotr, ale ani on neuspěl a Květon držel naděje svého celku. Na druhé straně se pokoušel vyrovnat Mikula, ale jeho rána se nevešla mezi tři tyče a tak se málem radovali opět domácí po ráně Jana Fortelného. Domácí záložník tlačil svou střelu k tyči, ale chybělo pár centimetrů.

S blížícím se závěrem utkání bylo na hřišti poměrně živo. Hosté se snažili o vyrovnání a po sérii rohových kopů se mohli dočkat, ale Josef Řehák zneškodnil hned dva pokusy hostů. Vlašim se naopak snažila využívat okénka ve vítkovické obraně, ale druhý gól nepřidala a utkání skončilo nejtěsnějším možným rozdílem. Vlašim tedy slaví premiérové jarní vítězství.