Vlašim zajíždí do dalekého Třince

Nadcházející víkend se ponese ve znamení oslav sta let od vyhlášení samostatného Československa. Ovšem druhá nejvyšší fotbalová soutěž pojede naplno svým 13. kolem. Vlašim v něm vyběhne v sobotu 27. října dopoledne na půdě Třince. Utkání se samozřejmě ponese v duchu oslav výročí republiky a startuje v 10:15.

Souboj třináctého celku s dvanáctým bude mít jistě zajímavý náboj. Oba celky jsou velmi blízko sestupovému pásmu a před nemilosrdně se blížící zimní přestávkou bude chtít každý tým uhrát co nejvíce bodů. Třinečtí hráči budou mít výhodu domácího prostředí a právě domácí prostředí pomohlo třineckým hráčům v minulém kole ke třem bodům proti Chrudimi. Ovšem výhra se zrodila až v samé závěru. „Zápas jsme měli dobře rozehraný, nedávali jsme sice šance, ale gól visel na vlásku. Poté z jedné šance nebo našeho ztraceného míče ve středu pole Chrudim dala gól. Následně se nám podařilo vyrovnat. A gól v závěru? Bylo to o štěstí,“ hodnotil utkání pro klubový web Třince střelec rozhodující branky Pavol Ilko.

Vlašim v minulém kole také hrála na domácí půdě a měla v utkání nad svým soupeřem z Varnsdorfu zejména ve druhém poločase velkou převahu, ale nakonec zápas skončil remízou 1:1. „Byla to pro nás ztráta dvou bodů,“ kroutil hlavou trenér Erich Brabec po utkání. „První poločas byl z naší strany nepovedený, bez pohybu a kvality. Druhá půle už se blížila k tomu co jsme chtěli hrát, jen chyběla kvalita ve finální fázi,“ mrzelo Brabce.

Právě výkon ve druhém poločase proti Varnsdorfu by měl být podle trenéra Vlašim pro jeho tým odrazovým můstkem a mohl by být i cestou ke zisku bodů v nadcházejícím utkání. „Budeme chtít na druhý poločas proti Varnsdorfu navázat a fungovat jako tým,“ potvrdil Brabec a s úsměvem dodal jasný recept na výhru: „Musíme dát o jednu branku více než domácí.“

Utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se ponesou ve znamení oslav 100. výročí založení Československa. Více informací naleznete zde.