Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašimi se podařilo pokořit Pardubice 3:1!

Utkání 25. kola Fortuna národní ligy mezi Vlašimí a Pardubicemi nabídlo divákům zajímavou podívanou. Kromě čtyř branek přítomní viděli i dvě červené karty a výhru domácího týmu 3:1.

Vlašim – Pardubice 3:1 (2:0)

Branky: 30. Vodháněl, 35. Dao, 87. Ivanko-Macej – 62. P. Černý (pen.). ŽK: Tusjak, Mareček, Dao - Prosek, Jeřábek, Šejvl. ČK: 24. Knobloch, 78. Šejvl. Rozhodčí: Orel – Petřík, Kožár. Diváci: 449.
Vlašim: Řehák – Mareček, J. Štochl, Březina, Tusjak – Janda, Vodháněl, Skopec (90. Mil. Kadlec), Ch. Frýdek (66. Kučera) – Badocha, Dao (77. Ivanko-Macej).
Pardubice: Knobloch – Šejvl, T. Čelůstka, Prosek, Řezníček – Jeřábek, Kovář, A. Fousek (46. Sokol), Huf (27. Šmíd) – P. Černý, Mužík (59. D. Novák).

Utkání začalo opatrně, když se oba týmy navzájem oťukávaly. První vážnější šanci měli na svědomí hosté. A mohlo z toho být hned vedení. Mužík byl ovšem svou šancí tak zaskočen, že jeho šouravá střela se sotva dostala k připravenému Řehákovi. Domácí se nepoučili a ve 21. minutě Huf trefil břevno.

Zvonek na břevno domácí probudil a na vápně si ve 24. minutě připravoval míč na lob Ladislav Janda. Domácí hráč byl tvrdě sražen brankářem Knoblochem, který musel předčasně pod sprchy a následný přímý kop poslal do sítě Jan Vodháněl. Vlašim od té chvíle jasně dominovala a další šanci dokázal využít Dao, který rozjásal domácí fanoušky podruhé.

Do konce prvního poločasu Vlašim v poklidu hlídala svůj náskok a vše nasvědčovalo klidnému dohrání zápasu. Ovšem po změně stran domácí nepochopitelně ubrali na otáčkách a hosté dostávali více prostoru až přišel penaltový zákrok ve vápně Vlašimi a následný pokutový kop proměnil Pavel Černý.

Vlašim mohla odpovědět o pár minut později, ale Jan Vodháněl poslal svou střelu těsně nad branku, což byla velká škoda, protože hosté se snažili dosáhnout na remízu a byli značně aktivní. Právě to dělalo domácím potíže a ti často ztráceli míče.

Rozuzlení celého zápasu nakonec přinesla 78. minuta, kdy musel odejít do šaten předčasně i Šejvl, který dostal červenou kartu za zákrok na unikajícího Daa. Domácí mohli vstřelit hned po přímém kopu rozhodnutí, ale Vodháněl tentokrát míč zatočil nad branku. Svého kolegu, ale dokázal napravit tři minuty před koncem Lubomír Ivanko-Macej, který dal výsledku konečnou podobu a Vlašim zvítězila 3:1.