Výhru na Meteoru režíroval Hadaščok s Fotrem

V rámci 1. kola poháru Mol Cup zavítali fotbalisté z Vlašimi na pražský Meteor. Tým hrající divizi šel v dopoledním utkání sice do vedení, ale zkušený druholigový celek dokázal především ve druhé půli soupeře přehrát a nakonec postoupit po výhře 4:1 do další fáze tuzemského poháru.

FK Meteor Praha – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:4 (1:1)

Jak se dalo očekávat, tak domácí tým se snažil proti silnějšímu soupeři především o důslednou obranu. Hosté se dokázali i přes obranný val dostat do několika šancí, ale ty brankou neskončily a tak přišla možná trochu nečekaná gólová radost na straně domácího týmu, když míč poslal do sítě přes vyběhnuvšího Nguyena Hrdina.

Domácím sice mírně stouplo sebevědomí, ale ani to nestačilo. Vlašim se dokázala také střelecky prosadit, když Jandův centr usměrnil mezi tři tyče Oskar Fotr. Vyrovnaný stav vydržel až do poločasové přestávky.

Ve druhé půli Vlašim přidala na obrátkách a svého soupeře začala více přehrávat. Výsledkem všeho byl i zvýšený počet proměněných šancí. Druhou branku v utkání přidal Oskar Fotr a další dva zásahy do černého zaznamenal Vojtěch Hadaščok.

Statistiky zápasu:

Branky: 10. Hrdina – 21. a 78. Fotr, 66. a 90. Hadaščok. Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Kříž. ŽK: Janků – Wiesner, Janda, Fotr.

Sestava Vlašimi: Nguyen – Wiesner, Penc, Štochl, Kadlec – Janda, Cabadaj (67. Tusjak), Hašek, Plachý – Fotr, Hadaščok.