Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Z Mělníka jede béčko neporaženo!

Béčko fotbalové Vlašimi si opět připsalo další bodový zisk. Tentokrát se výběr trenéra Toupala vydal do Mělníka, kde proti místnímu klubu odehrál utkání plné gólů. Rozhodnutí duelu nakonec musely přinést pokutové kopy a šťastnější byla právě Vlašim.

FK Pšovka Mělník – FC Sellier & Bellot Vlašim „B“ 4:4 (2:2) na pen. 3:4

Branky Vlašimi: 2x Ivanko.-Macej, Dušek z pen., Motyčka, rozhodující penalta Ivanko-Macej.

Sestava Vlašimi: Beník – Skiba, Lapáček, Habal, Mizerák, Filip, Cettl, Badocha, Ivanko-Macej, Dušek, Motyčka. Střídali: Zvára, Macháček

Zápas nezačal pro vlašimské moc dobře, když už ve 4. minutě ztratil Mizerák ve středu pole míč, který Šimandl odcentroval do vápna a zcela osamocený Šmíd v pohodě dopravil míč do sítě – 1:0. Hosté se hnali za vyrovnáním, ale kombinace Mizerák – Ivanko – Badocha skončila střelou těsně vedle. Neujala se ani hlavička Badochy po centru Mizeráka a ani hlavička Motyčky, která skončila vedle domácí branky. A tak přišel trest na druhé straně, když po hrubé chybě Mizeráka v rozehrávce přišel centr před vlašimskou branku, kde byl opět nehlídaný Šmíd a do prázdné branky zvýšil na 2:0.

Po dvaceti minutách hry Mizerák svoji chybu napravil, když neohroženě vnikl do vápna, dal si míč podle brankáře, který ho stáhl rukama a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Dušek – 2 :1. Ve 40. minutě se před pokutovým územím skvěle uvolnil Motyčka, prostrčil míč mezi stopery na nabíhajícho Ivanka, který podle brankáře vyrovnal na 2:2.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, když v 50. minutě chyboval Lapáček, Šmíd postupoval na Beníka a Lapáček ve snaze mu míč vypíchnout domácího hráče fauloval a následnou penaltu proměnil Pokorný – 3:2. V 72. minutě vlašimští ztratili míč na polovině domácích a rychlý protiútok zakončil Pokorný – 4:2. Hosté se ale nevzdali a o minutu později snížili, když Motyčka přihrál pod sebe na Ivanka, který tvrdou ranou nedal Šteinerovi šanci – 4:3.

Vlašimští poté přitlačili domácí před jejich branku a jejich snaha o vyrovnání se vyplatila, když Motyčka v 86. minutě tvrdou ranou pod břevno srovnal skóre na 4:4 a tak utkání musel rozhodnout až penaltový rozstřel, který vlašimští zvládli a vezou si domů druhý bod. Za Vlašim penalty proměnili Cettl, Badocha, Mizerák, Ivanko a nedal Dušek.