Z Pardubic bez bodů

V 11. kole Fortuna národní ligy Vlašim zajížděla na půdu silných Pardubic, které na svém domácím stadionu body neztrácí. O tom se přesvědčila i družina Petra Havlíčka, která nakonec podlehla 0:2. Domácí o své výhře rozhodli v prvním poločase a v tom druhém si své vedení zkušeně pohlídali.

Pardubice – Vlašim 2:0 (2:0)

Branky: 8. Petráň, 34. Ladra. ŽK: Jeřábek, Petráň, Sokol - Piško, Štochl, Wiesner, Fotr. Rozhodčí: Houdek - Kožár, Podaný. Diváci: 718.
Pardubice: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn – Ladra, Jeřábek (C), Řezníček, Fousek (64. Sokol) – Petráň (88. Rybička), P. Černý (75. Mužík).
Vlašim: Nguyen – Piško, Wiesner, J. Štochl (C), Tusjak – Vodháněl, Janda, Hašek, Mil. Kadlec (70. Jeslínek) – Fotr, Hadaščok.

Po reprezentační přestávce vyběhl tým Petra Havlíčka k dalšímu mistrovskému utkání. Tentokrát Vlašim zavítala na půdu Pardubic. V úvodu utkání stála štěstěna při domácím týmu, který šel již v osmé minutě do vedení, když míč ve vápně zpracoval Michal Petráň a s pomocí tyče jej dopravil do sítě. Vlašim se nenechala zaskočit a snažila se o reakci, ale akce Haška skončila pouze rohovým kopem a hostům nebylo přáno ani v dalších slibných útočných akcích.

Po půl hodině hry se Vlašim přeci jen mohla dočkat, ale parádní akci zakončil Jan Vodháněl střelou do břevna, které zachránilo bezmocného Knoblocha. Toho hosté litovali jen o pár minut později. Brankář Nguyen se snažil odhlavičkovat míč, ale to se nepovedlo a Tomáš Ladra dokázal tohoto zaváhání využít a dopravit míč do branky. Blaničtí rytíři se snažili do konce poločasu alespoň o kontaktní branku, ale brankář Knobloch byl bezchybný.

S dvou brankovou ztrátou tedy vstupovali vlašimští fotbalisté do druhé poloviny zápasu. Přítomných 718 diváků pak sledovalo výborný zákrok Filipa Nguyena, který vyškrábl pokus Petráně. Postupem času hra upadala do průměru, když si domácí tým hlídal svůj náskok a držel svého soupeře daleko od své branky.

Až v posledních deseti minutách se Vlašimi povedlo mírnější tlak Vlašimi, která se více tlačila do koncovky. Největší šanci měl na snížení Jakub Štochl, ale jeho pokud zastavil výborný Knobloch. Svůj cíl nenašla ani rána z kopaček Filipa Haška. Vlašim tedy v 11. kole Fortuna národní ligy prohrála na půdě Pardubic 0:2.

V dalším utkání přivítá Vlašim na domácím stadionu jihočeský celek MAS Táborsko. Hrát se bude v neděli 22. října od 15:30.