Z Pardubic odjela Vlašim s prázdnou

První porážku v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY okusili fotbalisté Vlašimi. Ve třetím kole druhé nejvyšší soutěže nestačili na tým Pardubic, který díky brance Proseka z prvního poločasu, vytěžil z domácího zápasu tři body.

Branky: 43. Prosek. ŽK: Černý - Broukal. Rozhodčí: Vojkovský – Myška, Bureš. Diváci: 716.
Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Kohút (82. Mužík), Solil, Hlavatý, Pfeifer (76. Sokol) – P. Černý (89. Zifčák).
Vlašim: Řehák – M. Kadlec (84. Šabanov), J. Štochl, Broukal, P. Breda – P. Pilík (68. Dias), Skopec (76. Fotr), Blecha, Janda - Svoboda, Jelínek.

Do utkání vstoupili lépe pardubičtí, kteří si dokázali vytvořit územní i herní převahu, ale bez výraznějšího ohrožení Řehákovi svatyně. Postupem času dokázala Vlašim srovnat tempo hry a do domácího vápna mířilo několik centrů. Hlavou zakončoval Ladislav Janda a zpoza vápna to zkusil Filip Blecha, ale jejich střelecké pokusy mezi tři tyče nemířily. A tak mohli hrát domácí, kteří se dostali do velké šance, ale Prosekovu ránu zastavil pohotově Řehák. Vše nasvědčovalo bezbrankovému prvnímu poločasu, ale tři minuty před koncem poslal Pfeifer pas za obranu, kde byl připraven v náběhu Jan Prosek a nemýlil se – 1:0.

Vlašim začala druhý poločas o něco lépe a po deseti minutách dostala šanci na vyrovnání po nařízené penaltě. K míči se postavil Pavel Pilík, ale jeho střelu směřující k tyči zastavil výtečným zákrokem Letáček a vyrovnání se nekonalo. Naopak domácí mohli o několik minut později přidat druhou branku, ale Kohút našel jen připraveného brankáře. V závěrečných minutách zápasu se hosté nedokázali dostat do tlaku a Pardubice uhájili jednobrankové vedení až do konečného hvizdu.