Blansko 2 - 0 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.

Blansko – Vlašim 2:0 (2:0)

Branky: 29. Sedlo, 36. Ngoma. ŽK: Kopičár - Zinhasovič.

Blansko: Halouska - Sukup (C), Aggoun, Helebrand, Sedlo - Vlachovský (79. Černín), Kopičár, Lahodný (65. R. Buchta), Ngoma (79. Koraksić) - Žák (79. Klusák), Lhotecký (74. Vasiljev).

Vlašim: Markovič - P. Breda, Broukal, J. Štochl, Zinhasović (64. Dias) - Janda (C) (64. Křišťan), Blecha, Průcha, Bassey - Jurásek (46. V. Svoboda), Červenka (76. Firbacher).

Souboj dvou celků, které měly před utkáním shodnou bilanci čtyř zápasů bez porážky, nabídlo 18. kolo druhé nejvyšší soutěže v jihomoravském Blansku. Lépe zápas odstartoval domácí celek, který byl aktivnější a nebezpečnější.

V samém úvodu zápasu těsně na míč nedosáhl ve skluzu Vlachovský a v 15. minutě Kopičár prověřil pozornost Markoviče v brance Vlašimi. Hostující brankář poté nemusel zasahovat proti pokusu Vlachovského, který mířil mimo tři tyče. Těchto šancí domácí litovat nemuseli, když se ve 29. minutě prosadil Martin Sedlo – 1:0. Blansko rozhodně nepolevilo po vstřelené brance a nadále bylo aktivní a odměnou mu byla druhá branka. O tu se postaral Kablan Davy Ngoma – 2:0.

Vlašim se přeci jen po přestávce zvedla a pár vteřin po rozehrávce Janda přistrčil míč na Filipa Blechu, ale domácí od inkasované branky v tento okamžik zachránilo břevno! V 62. minutě se dokonce Vlašim už radovala, ale branka Marka Červenky nebyla pro ofsajdové postavení uznána.

Domácí si první šanci ve druhém poločase připsali až dvacet minut před koncem, ale centrovaný míč nakonec jen proletěl do autu. Vlašim se v závěru snažila zápas zdramatizovat, ale Blechův pokud byl zblokován a požadovaný efekt neměly ani nebezpečné nákopy před Halousku.

Po utkání tak mohli slavit prodloužení své série neporazitelnosti domácí hráči, kteří tak dokázali na jaře zatím třikrát zvítězit a dvakrát remizovat.