FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 3 Jablonec

Vlašim – Jablonec 2:3 (0:1)

Branky: 62. Červenka, 80. Bassey - 23. (z pen.), 58. a 63. (z pen.) Pilař.

Vlašim: Řehák - Breda, Broukal, Štochl, Ruml (46. Janda) - Jurásek (70. Marvis), Průcha, Blecha (60. Červenka), Zinhasovič - Dias (46. Křišťan), Bassey.

Jablonec: Hrubý – Hübschman, Považanec (73. Chramosta), Hrubý, Pilař (83. Podaný), Zelený, Smejkal (73. Pleštil), Doležal (90. Štepánek), Krob, Kubista, Haitl.

Do osmifinálového utkání MOL Cupu vstoupili aktivněji hosté, kteří zaměstnali obranu Vlašimi hned několika centrovanými míči. S těmi si obránci poradili a v 8. minutě vyrazili vlašimští do útoku, ale k Juráskově přihrávce měl nakonec blíže brankář Hrubý. Severočeský tým odpověděl zakončením Doležala, který v tísni poslal míč mimo tři tyče. Úspěšný nebyl se svou střelou ani Považanec.

Jablonec byl i nadále lepším týmem, ale do vyložené šance se svěřenci trenéra Petra Rady nedostali. To Vlašim ukázala pohlednou kombinaci, ale její zakončení bohužel Zinhasovič nezvládl ideálně a jeho pokus byl zablokován obráncem. Zlomový okamžik přišel ve 23. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Smejkal a penaltu proměnil Václav Pilař – 0:1. Svůj jednobrankový náskok si hosté do poločasové přestávky dokázali pohlídat a bez větších potíží odcházeli do kabiny spokojenější.

Po změně stran odhodili domácí svůj respekt k soupeři a i díky dvojitému střídání se začalo z domácí strany poměrně aktivně. Nejprve po rohovém kopu nedosáhl na míč těsně Breda a hned poté se sám před Hrubešem ocitl Bassey. Vítězně z tohoto souboje vyšel hostující brankář. O pár minut později důrazný Doležel dokázal obrat o míč obranu Vlašimi a přihrál na Považance, který svou ranou rozezněl tyčku za zády Řeháka.

Vyrovnání nepřinesl ani závar v pokutovém území Jablonce. Hosty dokázal uklidnit až dobrý zákrok brankáře Hrubého. V 58. minutě zápasu přišla pro domácí ledová sprcha. Centrovaný míč prolétl až na malé vápno, kde stál Václav Pilař a hlavičkou zvýšil vedení hostů – 0:2.

Po druhé inkasované brance se na stadionu ve Vlašimi začaly dít věci. Nejprve došlo na střídání, kdy se na hrací plochu dostal domácí Marek Červenka, který v 62. minutě dokázal ve vápně najít míč po centru Křišťana a snížil na rozdíl jediné branky – 1:2. Vzápětí si však díky druhé penaltě vzali dvoubrankové vedení hosté zpět. Úspěšným střelcem byl Václav Pilař – 1:3

Vlašim zbraně nesložila a pokračovala v aktivní hře. To přineslo ovoce v podobě šance Ladislava Jandy, který bohužel rozvlnil pouze boční síť. Deset minut před koncem přeci jen Vlašim vykřesala naději, když se ve vápně zmocnil míče Fortune Bassey a ranou pod břevno zdramatizoval utkání – 2:3. Samotný závěr utkání další šance nepřinesl a Jablonec si zkušeně své jednobrankové vedení pohlídal a nakonec postoupil do další fáze MOL Cupu.

Hodnocení trenéra Daniela Šmejkala: „Hráli jsme utkání s velmi kvalitním soupeřem. Mě mrzí první poločas, kdy na našich hráčích byla vidět nervozita a zaslouženě jsme prohrávali. Do druhého poločasu jsme se snažili hráče povzbudit a nakonec se nám přes zlepšený a dobrý výkon podařilo zápas do poslední minuty zdramatizovat.“