Aktuality

Aktuální informace a oznámení

U15 v Mnichově také stříbrná!

Na mnichovský turnaj Germany cup 2024 vyrazili i fotbalisté kategorie U15. Krom fotbalových zážitků se fotbalové naděje vlašimského klubu dostaly na prohlídku legendárního stadionu – Allianz areny. Podobně jako kategorii U10, tak ani starším kolegům nepřálo počasí a i jejich program doznal změn. 

V Allianz areně, která se nyní připravuje na blížící se EURO, středočeští fotbalisté „prošmejdili“ důkladně jeho útroby. Následné muzeum FC Bayern Mnichov bylo skvělou tečkou návštěvy tohoto fotbalového svatostánku.

Počasí v Bavorsku poměrně dost překazilo plány, kdy plánovaný sobotní program ve skupinách byl zrušen a kluky čekal náhradní program. Naštěstí se déšť v neděli umoudřil a bylo možné odehrát o něco pozměněný turnaj za účasti dvou českých a dvou německých týmů.

Po úvodním vítězství nad Eintracht Freiburg (2:1) dokázali vlašimští porazit i druhý německý tým JFV Baden Soden Salmunster (2:0). V boji o první místo naši bojovníci podlehli týmu FC Háje Jižní Město (0:2) a obsadili tak konečné 2. místo.

„Naši kluci potvrdili super formu z letošní sezóny a dokázali si, že umí hrát i s týmy z fotbalového Německa. Celý víkend se, i přes nepřející déšť, velmi povedl a společně s týmem U10 a rodiči obou týmů si vezeme z Mnichova nejen fotbalové úspěchy, ale hlavně krásné vzpomínky na zážitkový a pohodový výlet,“ uvedl člen výpravy vlašimského celku Miloš Říha.