Frýdek-Místek – Vlašim 1:1

Frýdek-Místek 1 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
23. 08. 2017 - 17:00

Frýdek-Místek – Vlašim 1:1 (0:1)

Branky: 76. Švrček - 13. Hadaščok. ŽK: Willwéber, Ondráček, Literák - Hadaščok. Rozhodčí: Slabý - Kubec, Kožár.

Frýdek-Místek: Buček - Švrček, Literák (C), Pielorz, Biolek (68. Chvěja) - Willwéber (56. Velička), Šumský, Ondráček, Grussmann (77. Krčula) - Varadi, M. Kovařík.
Vlašim: Nguyen - Wiesner, Mil. Kadlec, J. Štochl (C), Tusjak - Cabadaj, Janda, Hašek, Vodháněl (68. Dudl) - Hadaščok, Fotr.

Utkání v dalekém Frýdku-Místu začalo poměrně zajímavou podívanou, kdy se oba celky tlačily dopředu. Více se podařilo vytěžit rozjeté Vlašimi, která se do první velké šance dostala ve 12. minutě, kdy se sám na branku řítil Vojtěch Hadaščok, ale brankář dokázal rychle a hlavně účinně zasáhnout. Podobně si gólman Buček počínal i proti zakončení Oskara Fotra o minutu později.

Vlašim se tak dočkala až na potřetí. Autové vhazování se proměnilo v ideální pas před branku, kde číhal Vojtěch Hadaščok, který míč jen usměrnil za záda bezmocného Bučka – 0:1. Po vstřelené brance se hra mírně uklidnila. Domácí se pokusili o několik zakončení, ale branku Filipa Nguyena výrazněji ohrozit nedokázali.

Až po šestadvaceti minutách hry to v hledišti jen zahučelo po hlavičce Literáka, která šla jen kousek nad branku Vlašimi. Když ani zbývající minuty prvního poločasu změnu skóre nepřinesly, odcházelo se lépe do kabin hostujícímu celku.

Ve druhém poločase se domácí chtěli pokusit o vyrovnání, ale to se nekonalo. Místo toho mohl Frýdek inkasovat. Míč mířící na zcela volného Hadaščoka však dokázal v poslední chvíli zastavit jeden z obránců. Domácí o sobě dali poprvé výrazněji vědět v 75. minutě. Kovařík však hlavou těsně minul.

Netrvalo dlouho a domácí si přeci jen mohli zakřičet gól. Přímý kop Šumského poslal za záda Filipa Nguyena Michal Švrček – 1:1. Vlašim se nechtěla smířit s remízou a sedm minut před koncem se ve vápně ocitl Filip Hašek, ale jeho pokus bohužel vítěznou branku nepřinesl.

V samotném závěru zápasu se paradoxně ze tří bodů mohl radovat domácí celek, když se ve velké šanci ocitl Kovařík, ale jeho pokus výtečně zlikvidoval brankář Nguyen. Zápas tak skončil konečnou remízou 1:1.