Vlašim – Opava 2:2

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 2 Opava
22. 04. 2018 - 17:00

Vlašim – Opava 2:2 (0:0)

Branky: 56. Hadaščok, 69. Badocha - 78. Puškáč, 85. Kayamba. ŽK: Vodháněl - Zapalač. Rozhodčí: Berka - Ratajová, Vít. Diváci: 810.

Vlašim: Řehák – Mil. Kadlec, Piško (81. Cabadaj), J. Štochl, Tusjak – Janda (64. Plachý), Březina, Vodháněl, Skopec – Badocha, Hadaščok (75. Dao).
Opava: Šrom – Simerský (84. Hrabina), Helebrand, Svozil – Kayamba, Schaffartzik, Zavadil (66. Jursa), Kuzmanović, Zapalač (61. Puškáč) – Jurečka, Smola.

Záýpas proti prvnímu celku druholigové tabulky zahájila Vlašim s defenzivnější sestavou, což se ukázalo býti dobrým tahem. Hostující tým si vytvořil územní převahu, ale obrana Vlašimi dokázala odolávat. Do první šance se dostali favorizovaní hosté až po téměř čtvrt hodině zápasu. Jurečka ale míč poslal těsně vedla branky Řeháka. Opava byla i nadále aktivnějším týmem, ale skórovat mohla Vlašimi, když Březina tvrdě vypálil z přímého kopu. Šrom jeho ránu jen vyrazil k Hadaščokovi, který však trefil z dorážky jen brankáře.

Po této šanci domácí hru mírně vyrovnali a dokázali opět zahrozit, když se Hadaščok opět dostal do šance. Domácí hráč se obtočil kolem obránce a svou ranou pořádně vystrašil Šroma. S odpovědí rychle přispěchal na druhé straně Kayamba a domácím se pořádně ulevilo, když míč zamířil vedle branky. I další šance patřila opavskému celku, když Jurečka ve vápně na hranici pokutového kopu tvrdě vypálil, ale míč se mezi tři tyče opět nevešel.

Opava mohla neproměněných šancí hodně litovat. V další šanci Vlašimi se ocitl kdo jiný než Vojtěch Hadaščok, který opět nechal vyniknout brankáře Šroma dvě minuty před odchodem do kabin. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupila více než dobře Vlašim, který si vypracovala i první gólovou šanci. Diváci mohli sledovat ve 48. minutě sólový únik Vojtěcha Hadaščoka na branku. Domácí útočník však nedokázal Šroma prostřelit. Radost domácím divákům neudělal ani Tusjak zakončující těsně nad. Až přišla v 56. minutě akce po pravé straně, kdy Janda utekl obráncům a předložil míč na Vojtěcha Hadaščoka, který tentokrát nezklamal a míč poslal do sítě – 1:0.

Opava se snažila přispěchat s rychlou odpovědí, ale místo toho přišla šance Ondřeje Badochy, který svou střelu otřel o břevno a hostům se řádně ulevilo. Ovšem ne na dlouho. Hosté nedokázali udržet míč na polovině Vlašimi a únik Ondřeje Badochy nakonec znamenal zvýšení domácího náskoku. Opava mohla snížit po závaru před brankou, ale míč mířící do branky vykopl obránce Březina.

Zdálo se, že zápas si Vlašim již pohlídá, ale v 78. minutě přišel výborně zahraný rohový kop, který zakončil David Puskáč a dramatický závěr zápasu byl na světě. Opava se tlačila za vyrovnáním a to se zrodilo pět minut před koncem, kdy dostal dostatek prostoru Kayamba a bylo vyrovnáno. Remízový výsledek svítil na ukazateli skóre i po konečném hvizdu hlavního sudího.