Baník Ostrava – Vlašim / 2:0 (1:0)

Baník Ostrava 2 - 0 Vlašim
02. 04. 2017 - 13:30Ostrava

Vlašim na body nedosáhla, Baník podržel brankář

Branky: 11. Breda, 55. Hlinka (z pen.). ŽK: Kulhánek, Hrebeniuk (oba Vlašim). Rozhodčí: Jílek – Vysloužil, Kotalík
Baník Ostrava: Vašek – Breda, Zápotočný (C), Mešaninov, Helešic – Sus, Pekár (59. Stáňa), Hlinka, Hrubý (89. Nerad), Mičola – Urgela (65. Jakubov)
Vlašim: Nguyen – Wiesner, J. Štochl (C), Piško, Tusjak – Janda (79. Hrebeniuk), Hašek, Kulhánek, Kučera (61. Reiter) – Hadaščok (79. Jíra), Vyhnal

Zápas na půdě jasného favorita na postup do nejvyšší soutěže čekal v neděli po poledni fotbalisty z Vlašimi. Úvod utkání hraného za slunečného počasí nabídl vyrovnaný úvod utkání, který měl šťastný konec pro Baník, když si na rohový kop naskočil Petr Breda a dokázal se prosadit proti svému bývalému klubu – 1:0. Baník byl povzbuzen a nadále se snažil o aktivní hru. Hostující hráči však dokázali pozorně bránit a čekali na svoji chvíli. Ta přišla po nepřesné malé domů od Helešice, ale nakonec bylo nebezpečí zažehnáno včasným a pozorným vyběhnutím Vaška.

Ve 33. minutě měla Vlašim velkou šanci na vyrovnání, ale střela Jiřího Kulhánka zpoza vápna skončila na pozorném Vaškovi. I další šance patřila hostujícímu celku, když se do vápna prosmýkl Filip Hašek a svou střelou pořádně vystrašil Vaška, který musel ránu vyrazit mimo svou branku. Ještě před koncem poločasu musel na druhé straně hasit nebezpečí po střele Mičoly Nguyen. První poločas tedy nabídl celkem slušnou podívanou a jednobrankové vedení domácího Baníku, který byl mírně lepším týmem.

Cílem Vlašimi do druhého poločasu bylo jistě vyrovnání a snaha o zvrat, ale těmto plánům se postavila situace z 54. minuty. Jiří Kulhánek se podle názoru hlavního rozhodčího zhatil šlapákem snahu Urgely a kopala se penalta. Filip Nguyen dokázal vystihnout směr střely Hlinky, ale na míč nedosáhl – 2:0.

Dvoubrankové vedení mělo Baníku vnést klid na kopačky, ale místo toho přišla v 62. minutě hodně nepovedená malá domů od Suse a využít toho mohl Pavel Vyhnal, ale opět se skvěle blýskl brankář Vašek a zachránil svůj tým. Netrvalo dlouho brankář ostravského Baníku měl opět o práci postaráno. Jakub Štochl se ocitl sám před brankou a zle zatopil Vaškovi, kterého následně musel na brankové čáře zastoupit stoper Zápotočný. Vlašim se snažila zdramatizovat závěr utkání, ale bohužel vstřeleného gólu se středočeský celek nedočkal. Dvě minuty před koncem naopak musel krotit míč na brankové čáře Filip Nguyen.

Vlašim tak nedokázala na horké půdě ostravského Baníku bodovat a nyní čeká na FC Sellier & Bellot Vlašim domácí dvojzápas. Nejprve v sobotu 8. dubna doma přivítá Opavu (16:30) a o týden později tedy 15. dubna se na vlašimský pažit přijede podívat Prostějov (16:30).