Táborsko – Vlašim / 3:5 (1:1)

Táborsko 3 - 5 Vlašim
21. 05. 2017 - 16:00Táborsko

Táborsko – Vlašim 3:5 (1:1)

Branky: 29. Kučera, 69. Džafič, 90+2 Navrátil - 12. a 88. Hadaščok, 58. a 84. Vyhnal, 73. Jeslínek. ŽK: Kučera (TAB). Rozhodčí: Ardeleanu – Kubec, Kožár
Táborsko: Toma – Navrátil, Toml, Klusák, Kalvach (74. Peterka) – Presl (62. Džafić), Souček, Nešický, Kučera – Mršić, Dordević (62. Musiol)
Vlašim: Le Giang – Milan Kadlec (83. Vrána), Wiesner, Duga (73. Tarczal), Kulhánek – Kučera (54. Vyhnal), Reiter, Hašek, J. Štochl – Jeslínek, Hadaščok.

Vlašimský válec je k nezastavení, rozválcoval i Táborsko!

Poslední venkovní utkání rozehrála Vlašim na půdě jihočeského Táborska na výbornou. Již ve dvanácté minutě utkání dokázal míč vyražený brankářem Tomou doklepnout do sítě útočník Vojtěch Hadaščok a rozjásal blanické rytíře poprvé. Domácí nechtěli nechat nic náhodě a hnali se za rychlou odpovědí. Aktivně si počínal především útočník Mršič, který v první vážnější akci domácích pořádně protáhl Patrika Le Gianga.

Na hřišti Táborska byl v nádherném nedělním počasí k vidění zajímavý zápas, který do konce prvního poločasu nabídl druhou branku. Ve 29. minutě pronikl s míčem po straně hřiště Mršič a svým centrem našel Martina Kučeru, který vyrovnal stav utkání. Do konce prvního dějství se již nepodařilo nikomu ohrozit branku a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu.

Pokud se diváci v prvním poločase na Soukeníku občas nudili, tak ve druhém poločase se nestačili počítat skóre. Oba celky zahájily druhý poločas velmi aktivně. Nejprve zahrozili domácí, kteří nedokázali na dvakrát dostat míč do branky. Nejprve selhal Presl a po něm Durdevič. Na druhé straně bylo domácím horko po šanci Kadlece, kterého senzačním zákrokem vychytal Toma. Ani další šance Vlašimi neskončila brankou a Toma si mohl oddychnout, když míč proletěl vedle. V 58. minutě však již domácí kapitulovali. Čerstvý hráč na hřišti Pavel Vyhnal propálil vše co mu stálo v cestě a vrátil Vlašimi vedení.

Jihočeský celek opět musel dohánět manko a zahájil tak zvýšenou útočnou aktivitu, což nakonec vedlo k vytouženému cíli. V 69. minutě propálil Le Gianga střelou na přední tyč Džafič. Kdo by si řekl, že se hra uklidní, tak byl na omylu. Ofenzivní hody na hřišti pokračovaly dále. Dvacet minut před koncem musel opět zachránit svůj tým Toma, když vytasil další vynikající zákrok proti Jeslínkovi. Hostující útočník však dostal šanci na reparát a v 73. minutě dokázal sám před Tomou zamířit přesně – 2:3.

Na třetí zásah do své sítě již Táborsko nestihlo zareagovat a Vlašim naopak svůj náskok zvyšovala. V 84. minutě přidal druhý gól v utkání Pavel Vyhnal. Netrvalo dlouho a Vojtěch Hadaščok dokázal přidat již pátou branku Vlašimi a závěr utkání se měnil v exhibici. V nastaveném čase se ještě povedlo kosmeticky upravit skóre Navrátilovi na konečných 3:5.

Poslední utkání odehraje Vlašim příští neděli na domácí půdě od 15:00. Přijďte tak podpořit naše hráče a poděkovat jim za nejlepší sezónu v novodobé historii klubu!