Vlašim – Frýdek-Místek / 3:1 (2:0)

Vlašim 3 - 1 Frýdek-Místek
04. 03. 2017 - 14:30Vlašim

Vlašim premiéru zvládla a Frýdek porazila 3:1!

Branky: 20. Janda, 34. Hadaščok, 80. Hrebeniuk – 57. Ševčík.. ŽK: Kučera, Tusjak - Ilko. Rozhodčí: Ginzel – Poživil, Pfeifer. Diváci: 703
Vlašim: Nguyen – Wiesner, J. Štochl (C), Piško, Tusjak – Reiter (70. Hrebeniuk), Janda, Kulhánek, Kučera – Jeslínek (83. Vyhnal), Hadaščok (87. Jíra)
Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Literák (C), Ilko, Klabník – Slaninka (71. Termanowski), Spasojević (46. Vyskočil), Šichor, Šumský – Ševčík, Nworah (40. Byrtus)

Úvod utkání byl vyrovnaný z obou stran a k vidění byl pohyb obou celků mezi vápny. První šanci měli domácí po deseti minutách hry, ale zakončení doprostřed brány nevyneslo domácím vedení. Vše se změnilo až po dvaceti minutách. Vlašim sice ztratila míč, ale po jeho znovuzískání se urodila pohledná kombinace, kterou zakončil přesně Ladislav Janda a Vlašim vedla. Domácí pokračovali v aktivitě a Adam Kučera mohl svým pokusem z úhlu překvapit všechny přítomné, ale míči scházela přesnost.

Ve 34. minutě odehráli hosté míč na roh, což byla šance pro Vlašim. Centrovaný míč propadl ve vápně k nohám domácích hráčů, kteří na třikrát míč dostali do branky a šťastným střelcem byl nakonec Vojtěch Hadaščok – 2:0. Vlašim byla na koni a pokoušela se i o třetí branku. Blízko byl Reiter, jehož rána mířila přímo do šibenice, ale Mihálek dokázal vytáhnout fantastický zákrok. Před odchodem do kabin se probudili hosté, kteří dokázali podržet míč na polovině Vlašimi, ale k ohrožení branky to nevedlo.

Do druhé poloviny utkání hosté nastoupili již se dvěma změnami v sestavě, když střídání před poločasem doplnilo ještě jedno těsně po přestávce. Možná právě to pomohlo a v 57. minutě se po rohovém kopu mohli hosté radovat po přesném zásahu Ševčíka. Hosté vycítili šanci a na hřišti se strhl boj o každý míč, což sebou přineslo i řadu faulů. Za domácí to odnesl Rudolf Reiter a za hosty Slaninka. Domácí poslali do akce místo zraněného Reitera novice Ivana Hrebeniuka, který deset minut před koncem utkání prokázal pohotovost, když dokázal do sítě uklidit odražený míč a vnesl na domácí kopačky tolik potřebný klid.

V samotném závěru utkání měl na kopačkách čtvrtý gól domácích barev Pavel Vyhnal, ale ten úspěšný nebyl. Vlašim tak nakonec v jarní premiéře podala spolehlivý výkon, který vynesl týmu Martina Haška výhru 3:1.