Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jaro začíná! Vlašim na úvod hostí lídra tabulky z Českých Budějovic

Dlouhá zimní přestávka je u konce a Vlašim v neděli vyběhne poprvé v letošním roce k soutěžnímu utkání. Do cesty se výběru Ericha Brabce postaví lídr tabulky z Českých Budějovic. “Konečně jdeme na věc,” hlásí kabina Vlašimi ústy kapitána Jakuba Štochla. Zápas startuje v neděli ve 14:30!

Těžký soupeř na úvod jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká na hráče Vlašimi. Dynamo České Budějovice má v letošním ročníku výbornou formu a po podzimní části vede druholigovou tabulku. Cíl Dynama je tedy více než jasný – postup. „Chceme hrát o první místo až do konce. Cokoliv jiného než alespoň baráž by byl neúspěch,” zaznělo jasně z úst generálního manažera Martina Vozábala před startem jara.

Postupové cíle a sílu mužstva potvrdila i zimní příprava, kde Dynamo z deseti zápasů prohrálo pouze dvakrát. „S přípravou jsme spokojeni,” potvrdil na webu Dynama trenér David Horejš, který neočekává v Kollárově ulici snadný zápas. “Vlašim výborně zvládla závěr podzimu a díky spolupráci se Spartou to bude vždy kvalitní mužstvo. Vlašim jsme několikrát viděli v přípravě a čeká nás opravdu těžké utkání. Ale věřím, že ho zvládneme,“ dodal bývalý prvoligový obránce.

Vlašim vstupuje do jarní části soutěže jako osmý celek tabulky, ale před prvním utkáním proti favoritovi rozhodně neskládá zbraně. “Nečeká nás pravda lehký zápas na úvod jara, ale Žižkov nám v generálce trochu ukázal cestu, jak na ně. Pro nás bude důležité to, jak zachytíme úvod zápasu,” přemítá před utkáním trenér Erich Brabec, který společně se svým realizačním týmem ladí optimální sestavu. “Skládání sestavy nám narušují některá zranění, ale kádr máme konkurenceschopný,” nevěší hlavu před jarní premiérou Brabec.

Na úvodní zápas pozval fanoušky i kapitán týmu Jakub Štochl: “Doufám, že se fanoušci těší na začátek jara stejně jako my. Pevně věřím v jejich maximální podporu. Za kabinu mohu říci, že se budeme snažit udělat maximum a hned v prvním utkání naplno bodovat.”

Poslední vzájemné měření sil na podzim vyneslo tři body jihočeskému týmu, který urval nejtěsnější možnou výhru 1:0 brankou ze samotného závěru zápasu. Celková bilance obou soupeřů hovoří mírně pro vlašimské barvy. Z devíti zápasů se čtyřikrát radovala z výhry Vlašim, třikrát zvítězilo Dynamo a dva zápasy skončily remízou.

Poslední vzájemné utkání:

SK Dynamo České Budějovice – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 (0:0)

Branka: 90. Táborský. ŽK: Mareček, Fotr, Plechatý, Fortelný (všichni Vlašim).

Sestavy: Č. Budějovice: Křížek – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic – Havelka, Gebert – Kovaľ (46. Šplíchal), Javorek, Mršić (90. Pouček) – Ledecký (74. Táborský).

Vlašim: P. Le Giang – Mil. Kadlec, Plechatý, J. Štochl, Mizerák – Janda, Mareček, Badocha (46. Fortelný), Kučera (81. Ivanko-Macej) – Hadaščok, Fotr (65. Selemani).

Utkání 17. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a Českými Budějovicemi startuje v neděli na stadionu v Kollárově ulici od 14:30.