Na úvod veze Vlašim bod z Prostějova

Úvodní zápas letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přinesl Vlašimi bodový zisk na půdě nováčka z Prostějova. Blaničtí rytíři šli v utkání do vedení díky brance Hadaščoka. Prostějovu se ovšem podařilo zápas otočit. V posledních minutách utkání se však ujal míče Pavlík a dokázal vyrovnat.

1. SK Prostějov – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:2 (1:1)

Nováček vstoupil do utkání s Vlašimí dobře a hosté se nemohli dostat před branku Prostějova. Ovšem ani domácí se nedostali do výraznější šance. Až první výraznější akce Vlašimi přinesla změnu skóre. Ivanko-Macej dostal míč do vápna, kde vznikl velký závar, který ukončil přesným zakončením Vojtěch Hadaščok. Domácí se snažili najít odpověď pomocí dlouhých nakopávaných míčů, ale před Le Giangovou branku se nedokázali dostat do vážnější šance. Až po Píchalově ráně to v ochozech zahučelo, ale míč mířil vedle. Vlašim odpověděla nebezpečným rohem Plechatého. Jeho centr byl nebezpečný, ale nikdo ze spoluhráčů na něj naštěstí pro domácí nedosáhl. Změnu skóre nepřinesl ani rychlý brejk Fotra a Pavlíka.

Vše nasvědčovalo klidné poločasové přestávce v hostující kabině, ale sedm minut před přestávkou šel k zemi ve vápně domácí Koudelka. Nařízený pokutový kop spolehlivě proměnil Kroupa a bylo vyrovnáno. Domácím vyrovnání vlilo novou krev do žil a na začátku druhého poločasu přišla velká šance Janíčka, ale Le Giang konečky prstů dokázal míč vyrazit. Vlašimští se i přes snahu nedokázali dostat do dalších šancí, z kterých by vrátili vedení na svou stranu a tak opět zkoušeli své štěstí domácí.

Své umění ukázal Patrik Le Giang při dvou střelách domácích, kdy podržel svůj tým. Ovšem v 68. minutě byl krátký na dorážku Hapala z bezprostřední blízkosti. Domácí byli při chuti a vlašimský brankář opět musel dokázat, že on byl tou správnou volbou na post jedničky. S postupujícím časem se hosté snažili více tlačit dopředu a pramenila z toho velká šance Hadaščoka, ale jeho pokus zamířil mimo branku. Už to vypadalo, že nováček si připíše důležitou výhru, ale v nastaveném čase prošel do vápna centr, který zakončil Pavlík a vystřelil Vlašimi remízu 2:2.

Ve druhém utkání letošního ročníku Vlašim doma v neděli 29. července přivítá od 17:00 Zbrojovku Brno.

Statistiky zápasu:

Branky: 38. Kroupa (pen.), 68. Hapal – 11. Hadaščok, 90+3. Pavlík. ŽK: Schuster, Sus – Mareček. Rozhodčí: Adámková – Melichar, Vít.

Sestavy: Prostějov: Bréda – Machynek, Janíček, Slaninka, Biolek (78. M. Kovařík) – Sus, Schuster – Žikol, Koudelka (88. Langer), Píchal (64. Hapal) – Kroupa (C).

Vlašim: P. Le Giang – Pavlík, Piško, Plechatý, Mizerák – Ivanko-Macej, Janda, Mareček, Badocha (78. Dao) – Fotr (69. Selemani),