Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Na zkoušku v našem týmu: Toml, Výborný, Novotný

Trojici nových tváří přivítal vlašimský realizační tým na prvním tréninku, kterým FC Sellier & Bellot Vlašim zahájil zimní přípravné období. O místo v sestavě Vlašimi se poperou Ondřej Novotný, Petr Výborný a Martin Toml.

Ondřej Novotný

Dvacetiletý odchovanec pražské Sparty nastupoval zatím za juniorské týmy pražského celku (Juniorská a Celostátní dorostenecká liga). V pět a šedesáti zápasech dokázal mladý útočník vstřelit třicet branek. Zkušenosti na mezinárodním poli sbíral Ondřej Novotný v dresu Sparty a reprezentace U19 (UEFA Juniorská liga: 8 zápasů, 2 góly – Reprezentace U19: 7 zápasů, 1 gól).

Petr Výborný

Čerstvě třiadvacetiletý odchovanec severočeského Litoměřicka přišel do Vlašimi na zkoušku z konkurenčního týmu FK Ústí nad Labem. Svou kariéru nastartoval právě v Litoměřicku odkud putoval do prvoligových Teplic. Zde nastupoval za juniorský tým. V něm zasáhl do 46 zápasů a vstřelil sedmnáct branek. Další stanicí ve fotbalové kariéře tohoto útočníka byl tým z Ústí nad Labem (nastoupil do 46 zápasů a vstřelil dva góly). Během působení v druholigové Armě si Výborný odskočil na hostování do třetiligového Litoměřicka (16 zápasů, 4 góly).

Martin Toml

Dvaadvacetiletý fotbalový obránce je odchovancem pražské Sparty odkud zamířil na své první hostování právě do Vlašimi. V sezóně 2015/2016 nastoupil v našem dresu do dvanácti zápasů. Další kroky Martina Tomla vedly po přestupu do Mladé Boleslavi. Ve středočeském týmu se však nedokázal napevno uchytit a tak cestoval po různých hostováních – Benátky n. Jizerou, Karviná, Táborsko a Žižkov. Celkem nastoupil Martin Toml v klubových dresech k 118 zápasům a vstřelil šest branek (Juniorská liga, 3. liga, 2. liga, 1. liga). Mladý obránce se probojoval během své dosavadní kariéry i do reprezentačních dresů. Ve výběrech U17-U20 nastoupil do 16 zápasů a vstřelil 3 branky.