Petr Havlíček: Vstup do jara se nám opravdu povedl!

Úsměvy rozdával po skončení páteční předehrávky 19. kola Fortuna národní ligy trenér Petr Havlíček na všechny strany. Nebylo divu jeho svěřenci jasně přejeli Frýdek-Místek a zvítězili 4:0. „Je to výborný vstup do jara,“ usmíval se šéf lavičky FC Sellier & Bellot Vlašim.

Lepší vstup do jarní části jste si nemohl přát. Jak hodnotíte vítězné utkání s Frýdkem-Místkem?

Máte pravdu. Předvedli jsme v zápase výborný první poločas, kdy jsme pracovali dobře směrem dozadu a v útoku se nám také dařilo. Navíc jsme kontrolovali hru a vstup do jara to je opravdu výborný. Druhý poločas již nebyl tak kvalitní, ale i tak jsme si vytvořili pár šancí a jednu z nich proměnili.

Před tímto utkání došlo ke dvěma odkladům, jak těžké bylo hráče držet v kondici a namotivované?

Každý týden jsme se chystali na mistrovské utkání a čekání to bylo dlouhé. Ovšem kluci byli tak natěšení, že nebyl problém je motivovat.

Nejbližší utkání odehrajete na půdě Olympie Praha po reprezentační přestávce. Jaký očekáváte zápas v Praze?

Olympia obměnila kádr, je tam nový trenér, který měl zdravotní potíže. Já doufám, že je již v pořádku. Nicméně nás čeká určitě nepříjemný soupeř, což už se nám potvrdilo na podzim. My před sebou máme dva týdny, abychom se co nejlépe připravili právě na tento zápas.